Росія очікувано оскаржила рішення суду щодо виплати $ 57 мільярдів на користь ЮКОСу

Поділитися
Росія очікувано оскаржила рішення суду щодо виплати $ 57 мільярдів на користь ЮКОСу
Влада РФ традиційно назвала рішення "неправомірним".

Міністерство юстиції Росії оскаржило рішення Апеляційного суду Гааги, який у лютому зобов'язав РФ виплатити 57 мільярдів доларів колишнім акціонерам компанії ЮКОС, повідомили у відомстві в п'ятницю

"15 травня 2020 року Російська Федерація подала до Верховного суду Нідерландів касаційну скаргу, в якій вимагає скасування рішення Апеляційного суду Гааги за позовом мажоритарних акціонерів колишньої НК "ЮКОС", що зобов'язує Росію виплатити 57 млрд доларів США в якості відшкодування завданої їм шкоди", - йдеться в повідомленні Мін'юсту, додавши, що "висновки апеляційного суду є неправомірними та не обґрунтовані".

Лютневе рішення

Гаазького апеляційного суду у вівторок відновлює найбільше у світі арбітражне рішення після того, як колишні акціонери заявили, що "ЮКОС" був незаконно експропрійований російською державою після ув'язнення колишнього виконавчого директора Михайла Ходорковського, який в той час був найбагатшою людиною Росії та регулярно критикував президента Володимира Путіна.

Арешт Ходорковського у 2003 році та 10-річне ув'язнення за звинуваченням у несплаті податків і шахрайстві, значною мірою розглянуте міжнародними спостерігачами як політично мотивоване, подальший розпад "ЮКОС" і продаж в основному контрольованих державою нафтових компаній стали переломним моментом для правління Путіна, підкреслює газета.

Це рішення Апеляційний суд виніс через кілька тижнів після того, як Путін заявив, що хоче вписати в Конституцію РФ пріоритет російського права над міжнародним.

Після арешту Ходорковського російський уряд вилучив активи "ЮКОС. Згодом активи були продані, головним чином компанії "Роснефть" - контрольованій Кремлем нафтової компанії, яка зараз є найбільшим в Росії виробником нафти.

Акціонерам "ЮКОСу" спочатку було присуджено винагороду у розмірі 50 млрд доларів у 2014 році за рішенням арбітражного суду Нідерландів, але воно було скасовано окружним судом у 2016 році.

Читайте також: П'ять клубів претендують на участь у Прем'єр-лізі

Нагадаємо, 19 січня 2017 року Конституційний суд РФ дозволив російській владі не виконувати рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) про виплати колишнім акціонерам ЮКОСу понад 1,8 млрд євро компенсації.

Детальніше про відмову Москви виконувати рішення ЄСПЛ щодо виплати колишнім акціонерам нафтової компанії ЮКОС компенсації читайте в статті Володимира Кравченка "Страсбурзький рахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі