Міністерство закордонних справ Росії опублікувало заяву, в якій відомство називає "бездоказовим" звинувачення з боку постпреда США при ООН Ніккі Гейлі про те, що РФ перекачувала у відкритому морі на нафтопродукти судна Північної Кореї.
"Варто лише зазначити, що висновки про перевищення Пхеньяном квоти поточного року на нафтопродукти у Вашингтоні будують методом "математичного моделювання", тобто, як правило, не утруднюють себе якими-небудь переконливими доказами", - йдеться в повідомленні МЗС РФ. "Як "приклад" вона посилалася на одиничний випадок, інкримінований Вашингтоном російському танкеру "Патріот". І це при тому, що, за висновками групи експертів Комітету 1718, дане судно своїми діями санкційного режиму не порушило".
14 вересня Хейлі заявила, що Росія намагається приховати порушення встановленого режиму санкції ООН проти Північної Кореї; це сталося після того, як Москви звинуватили в спробах внести зміни до незалежний звіт про порушення санкцій.
Нагадаємо, 13 вересня США ввели нові санкції проти двох компаній з Китаю та Росії за підтримку ядерних і ракетних програм Пхеньяну. Нові санкції введені відносно китайської компанії Yanbian Silverstar Network Technology Co., її північнокорейського виконавчого директора Jong Song Hwa та розміщеної в Росії дочірньої компанії Volasys Silver Star.
Також 21 серпня Міністерство фінансів США внесло до списку санкцій двох громадян Росії, шість вантажних кораблів під російськими прапорами, три російських юридичних особи та одну компанію зі Словаччини. Санкції проти фіз- та юросіб РФ запровадили через діяльність у кіберпросторі, проти інших – за зв'язки з Північною Кореєю.
В список потрапила через КНДР судноплавна компанія "Гудзон" і Primorye Maritime Logistics з Владивостока. Ці компанії володіють судном "Патріот", яке потрапило під санкції відносно КНДР. Також в список санкцій проти Північної Кореї потрапили суду "Нептун", "Белла", "Богатир", "Партизан" і "Севастополь". Всі кораблі допомагали КНДР перевантажувати з одного судна на інше продукти нафтопереробки.