Про це на сторінках Sueddeutsche Zeitung пише оглядач Мігель Хельм, додаючи, що цей жест Москви ілюструє феномен збільшення російської присутності на Кубі. Минулого тижня острівна комуністична країна попросила у Росії допомогти модернізувати свою оборонну промисловість. І зробити це зголосився "Рособоронекспорт".
У Вашингтоні і Гавані російська активність на "острові свободи" викликає у багатьох занепокоєння. Кубинська журналістка Йоані Санчес помітила в цьому небезпеку: "В Латинській Америці знову розгорається Холодна війна. Поки президент США Дональд Трамп не проявляє особливого інтересу до Куби і Латинської Америки, свій вплив у регіоні збільшує Росія", - писала вона на сторінках іспанської газети El Pais.
Американський сенатор Патрік Лікі переконаний, що нове співробітництво між Московю і Гаваною може загрожувати безпеці США. Такої ж думки дотримуються і експерти американського аналітичного центру American Security Project, який заснував екс-Держсекретар США Джон Керрі і колишній міністр оборони Чак Хейгел.
"Трампу не варто відмовлятися від політики зближення з Кубою, інакше економічний і геополітичний вакуум поруч з кордонами США заповнить Росія", - зауважили експерти організації.
Sueddeutsche Zeitung нагадує, що в часи Холодної війни Куба і СРСР були союзниками. Радянський режим аж до свого падіння підтримував комуністичну карибську країну нафтою і дотаціями. Але в 90-х Кремль припинив контакти з Гаваною. Тепер він змінив свою позицію. За останні два роки уряди країн домовилися про десятки різних спільних проектів.
Загалом, Росія інвестувала в Кубу близько 4 мільярдів доларів. А в 2014 році Володимир Путін навіть списав 90% кубинських боргів, які лишилися ще з часів СРСР. З травня минулого року Росія знову почала постачати нафту на Кубу. Втім, поки не відомо, чи платить Москві економічно слабка карибська країна, чи ж вона знову отримує російські дотації, як в часи СРСР. Але багато чого говорить про те, що Кремль знову дає режиму Кастро вигідні кредити.
Раніше повідомлялося, що Трамп розірвав укладені Обамою угоди з Кубою. За словами Трампа, США відновить торговельне ембарго і заборону туристичних поїздок на Кубу. При цьому рейси американських компаній з заходом на Кубу будуть збережені, але і в цій сфері буде більше обмежень. Посольство США у Гавані також продовжить свою роботу.
Нагадаємо, в кінці 2014 року США і Куба поступово почали дипломатичне зближення. У липні 2015 року, після більш ніж півстолітнього перерви, відкрилися посольства США на Кубі і Куби – у США.
17 лютого 2016 року Куба і США підписали угоду про відновлення авіасполучення.
22 березня 2016-го острівну державу відвідав президент США Барак Обама. Він став першим президентом в історії країни, побували на Кубі, після Джона Калвіна Куліджа, здійснив візит до Гавани в 1928 році.