За рішенням ЄСПЛ у Росії є шість місяців на те, щоб визначити алгоритм виконання рішення та почати виплачувати компенсації. Водночас Міністерство юстиції РФ заявило свою категоричну незгоду з рішенням про присудження компенсації та розглядає варіанти відмови від виплат.
На думку російських експертів, примусового виконання рішень ЄСПЛ не існує. "Можна писати скарги в Комітет міністрів Ради Європи, який займається моніторингом ситуації, але там невиконаних рішень тільки по Росії кілька сотень", - заявив колишній керівник правового управління ЮКОСа, професор Вестмінстерського університету Дмитро Гололобов.
Інші експерти пропонують взагалі вийти з конвенції і з Ради Європи, при цьому втрачаючи необхідність виконувати рішення ЄСПЛ. "Невиконання загрожує нам серйозною репутаційною втратою. Росія - член ради Європи і зобов'язалася виконувати рішення постанови ЄСПЛ по будь-якій справі, але це не завадило, наприклад, Туреччині відмовити у виплаті Кіпру компенсації за військове вторгнення в 1974 році. Якщо відмовитися виконувати постанову, то це, скоріше за все, призведе до ще одній справи проти Росії. А чи не простіше взагалі вийти з конвенції і з ради Європи?", - заявив партнер юридичної фірми King & Spalding Ілля Рачков.
Колишній фінансовий директор ЮКОСа Брюс Мизамор висловив упевненість в тому, що Комітет міністрів Ради Європи зробить все для того, щоб Росія виконала рішення суду у встановлені судом строки. На думку Мизамора, у Комітету є всі необхідні для цього важелі тиску.
29 жовтня Мін'юст РФ направив офіційне клопотання з протестом проти вердикту, який зобов'язує Москву виплатити екс-акціонерам ЮКОС компенсацію.