Контрафактний мед з Китаю необхідно знищувати, заявили у Россільгоспнагляді. У відомстві стверджують, що саме з південно-східної Азії до Росії ввозиться багато" неякісного меду.
"Виявляти таку продукцію і безжально знищувати, бити по кишені виробників фальсифікату. Рішення буде прийнято в досить швидке час, тому що проблема назріла", - заявив помічник керівника Россільгоспнагляду Олексій Алексєєнко у коментарі "Російській службі новин".
У відомстві розраховують, що "нішу", після припинення поставок контрафактного меду зі східних країн, займе "якісний російський продукт". Разом з тим, це загрожує зростанням цін на цей продукт, визнають в Россільгоспнагляді.
"Коли піде контрафактний мед, цінова ситуація досить стабільна. Якщо частка цього неякісного меду велика, то це може позначитися перший час і на цінах, цілком можливо, що вони виростуть", - сказав Алексєєнко.
Примітно, що така ініціатива з'явилася на тлі того, що в цьому році в самій Росії різко знизилися обсяги збору меду практично по всій країні.
Росія з 7 серпня минулого 2014 року ввела ембарго на поставки продуктів харчування з країн Заходу - США, ЄС, Канади, Австралії і Норвегії. Забороненими вважаються м'ясо та м'ясна продукція, риба та рибна продукція, молоко і молочна продукція, овочі та фрукти. Ембарго продовжено до серпня 2016 року.
Через рік, РФ вирішила боротися з такими поставками більш радикально. Знищення в Росії "заборонених" продуктів з країн Заходу почалося 6 серпня, згідно указу президента Володимира Путіна. Знищувати продукти дозволяється "будь-яким доступним способом".
Перші фото і відео того, як у РФ знищують сотні тонн продуктів - сир, персики, перець, м'ясо катають бульдозером і змішують із землею, спровокували громадське обурення в Росії, яка пережила не один голод, і в якій рівень бідності населення не припиняє збільшується, досягаючи наразі 16%.
Через санкції та зниження цін на нафту у росіян значно знизився рівень життя, в той час як ціни на продукти зросли. В тому числі через це росіяни почали красти в магазинах на 68% більше.