Про це на сторінках лояльної до Демократичної партії газети Washington post пише її редактор Джонатан Кейпхарт, цитуючи нову книгу американського міжнародного журналіста Джеймса Кірчіка під назвою "Кінець Європи: диктатори, демагоги і насування темної ери".
"Вони постійно виставляють себе в ролі останнього захисника суверенітету. Йдеться про національний суверенітет і традиційні цінності у світі, який все більше стає глобалізованим і об'єднаним велкими міжнародними інститутами", - вважає Кірчік.
Кейпхарт додає, що це досить іронічна позиція для Росії, яка анексувала Крим, підриває суверенітет сусідньої України і погрожує країнам Балтії. Щоб бути президентом такої країни як Естонія, необхідна сильна віра в НАТО. Але Кірчік переживає за здатність альянсу вижити в той час, коли Росія дестабілізує Європу "на всіх фронтах", а в США з'явився президент, який намагається задобрити Володимира Путіна.
"У нас ніколи не було американського президента, який би у своїй риториці був таким антиєвропейським. Зараз у нас президент, який здається в кращому випадку апатичним, а в гіршому - активно ворожим до двох інститутів, важливих для збереження єдності і свободи Європи після 1945-го - ЄС і НАТО", - сказав Кірчік.
Разом з тим, він переконаний, що Європа і демократія зможуть вистояти перед агресією Путіна і президенством Трампа.
"Я не боюся смерті демократії у темні роки в США. Разом з тим, якщо ми десь і побачимо відродження європейського духу, то це в таких країнах як Україна і Естонія, в Центральній і Східній Європі. Вони більше бережуть цінності, ніж ми тут, я думаю", - переконаний Кірчік.
У свою чергу, в інтерв'ю польському виданню Gazeta Wyborcza американський експерт і колишній радник президента США з національної безпеки Збігнєв Бжезинський запевняв, що Трамп знає, що Росія не зупиниться в Україні. За його словами, американський президент добре розуміє, що Москва воює не проти своїх сусідів, а проти Заходу. І якщо вона переможе в Україні, на черзі можуть бути Білорусь, країни Балтії чи Польща.
Тим часом, видання The Economist писало, що плани Трампа щодо відносин з Росією зламалися швидше, ніж у попередників. За останні два десятиліття у всіх президентів США були наміри покращити відносини з Москвою. Але всі вони з часом провалювалися.