У четвер, 10 грудня, Росія, Китай, Венесуела й Ангола зробили невдалу спробу запобігти друге засідання Ради Безпеки ООН щодо питання прав людини в Північній Кореї, передає агентство Reuters.
Однак питання було винесено на порядок денний завдяки підтримці дев'яти держав: США, Франції, Великобританії, Йорданії, Малайзії, Нової Зеландії, Чилі, Іспанії та Литви.
Представники Китаю зазначили, що не бачать необхідності в розгляді ситуації з правами людини в КНДР у РБ ООН, оскільки дані порушення не представляють загрози міжнародному миру та безпеці. Цю ж позицію зайняли і дипломати з Росії.
У свою чергу верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн підкреслив, що ситуація, в якій мільйони жителів Північної Кореї живуть без ключових прав і свобод, носить "серйозний і організований характер", а, отже, загрожує миру і безпеці.
19 листопада 2014 року Генеральна асамблея ООН рекомендувала Раді безпеки передати справу про злочини проти людяності керівництва КНДР на розгляд Міжнародного кримінального суду в Гаазі. В основу прийнятої резолюції покладено звіт ООН, який детально описує систему таборів для політв'язнів у Північній Кореї, де людей піддають тортурам, згвалтуваням і стратам. Згідно зі звітом, у таборах перебувають до 120 тисяч північнокорейців. Докумен, прийнятий ООН, покладає відповідальність за злочини на вище керівництво країни.