Влада Північної Кореї щороку відправляє 50 тисяч своїх громадян за кордон для роботи в підневільних умовах, заявив у Нью-Йорку спецдоповідач ООН з прав людини в КНДР Марзукі Дарусман.
За даними ООН, в основному людей відправляють на роботи в КНР і Росію, а також в країни Африки, Близького Сходу та Європи, в тому числі в Польщу.
Як зазначив Дарусман, перебуваючи за кордоном, громадяни Північної Кореї змушені працювати до 20 годин на день, маючи лише два вихідних на місяць, при цьому багато хто з них не отримує достатньої кількісті їжі. Робітники зайняті в основному на будівництві, на лісозаготівлях, гірничодобувній і текстильній промисловості.
В ООН відзначили, що Пхеньян заробляє до 2,1 млрд євро, отримуючи заробітну плату робітників.
Дарусман також попередив, що підприємства, які наймають громадян Північної Кореї на подібних умовах, стають "співучасниками в неприйнятній системі примусової праці".
19 листопада 2014 року Генеральна асамблея ООН рекомендувала Раді безпеки передати справу про злочини проти людяності керівництва КНДР на розгляд Міжнародного кримінального суду в Гаазі. В основу прийнятої резолюції покладено звіт ООН, який детально описує систему таборів для політв'язнів у Північній Кореї, де людей піддають тортурам, згвалтуваням і стратам. Згідно зі звітом, у таборах перебувають до 120 тисяч північнокорейців. Докумен, прийнятий ООН, покладає відповідальність за злочини на вище керівництво країни.