Сполучені Штати втратили технічну перевагу в розробці гіперзвукової зброї, натомість, Росія і Китай просунулися в цьому напрямку, передає ТАСС з посиланням на заяву заступника голови Комітету начальників штабів (КНШ) Збройних сил США генерала Пола Сельви.
"Росія і Китай досить уміло просунулися по гіперзвуку. Ми втратили нашу технічну перевагу по гіперзвуку, але ми не програли цю битву", - підкреслив генерал.
Він зазначив, що в Китаї робота над розробкою такої зброї перетворилася на національну програму, куди уряд готовий фінансувати від десятків до сотень мільярдів доларів. Натомість, Сполучені Штати "керуються іншим підходом, що передбачає створення сімейства гіперзвукових систем", а також працюють над збільшенням маневреності гіперзвукових літальних апаратів і наданням їм здатності долати засоби ПРО супротивника. Над цим завдання у США працюють три центри, зокрема, Управління перспективних дослідницьких програм міноборони та ВМС.
Як повідомляло видання The Economist, нещодавно Пентагон оприлюднив нову стратегію національної оборони, у якій Китай і Росія поставлені вище у списку головних загроз для Америки, ніж ісламські терористи.
Більше того, Америка і КНДР зараз надзвичайно близькі до початку конфлікту, в який може бути втягнутий і Китай. Війна з Пхеньяном може також перерости в ядерну катастрофу.
Також The Guardian писало, що США розробляють нову ядерну боєголовку для стримування РФ у Східній Європі. Нова ядерна доктрина Пентагону буде представлена в кінці січня.