Росія і Китай не дозволили РБ ООН втрутитися в розслідування хіматаки в Сирії

Поділитися
Росія і Китай не дозволили РБ ООН втрутитися в розслідування хіматаки в Сирії © Scanpix
Позиція Москви і Пекіна заблокувала прийняття заяви, в якій містився б чіткий заклик до розслідування інформації про використання хімічної зброї в Східній Гуті під егідою ООН.

Рада Безпеки ООН закликала здійснити негайне і об'єктивне розслідування повідомлень про використання хімічної зброї в передмісті Дамаска.

Однак учасникам засідання не вдалося узгодити проект заяви СБ ООН про офіційне розслідування інформації про хімічні атаки в Сирії - проти виступили Росія та Китай.

У проекті, який запропонували західні країни, містилося формулювання "терміново вжити необхідних заходів для розслідування цього нападу місією ООН". Однак, через позиції Москви і Пекіна, з остаточного варіанта тексту цей пункт забрали.

"Нам необхідно з'ясувати, що ж сталося. Нам слід уважно спостерігати за розвитком ситуації", - заявила після завершення засідання Марія Христина Персеваль - постійний представник Аргентини, країни-голови в Радбезі ООН у серпні.

Нагадаємо: про масштабну хімічну атаку в Східний Гуті - одному з передмість Дамаска - 21 серпня повідомив телеканал Al-Arabiya, а пізніше - представники сирійської опозиції. За їхніми даними, внаслідок розпилення нервово-паралітичного газу зарину за допомогою ракети "земля-земля" загинуло понад 1000 осіб, серед яких сотні дітей.

Офіційна Сирія всі звинувачення в застосуванні зброї спростувала, нагадавши, що вторгнення до Іраку почалося під приводом пошуків хімічної зброї.

Раніше російський МЗС заявив, що саморобна ракета могла бути запущена з боку сирійських бойовиків, а не військ Башара Асада.

Отримати незалежне підтвердження того, що сталося в Гуті поки не можливо.

Зазначимо, що інформація про хіматаку надійшла буквально за два дні після того, як у Сирію прибула міжнародна група експертів ООН з хімічної зброї на чолі зі шведським професором Оке Селстромом. Фахівці мали відвідати три місця передбачуваного використання хімзброї і встановити факт її застосування/незастосування.

Громадянська війна в Сирії між прихильниками і противниками Башара Асада триває з 2011 року. Кількість жертв конфлікту правозахисники оцінюють більш ніж у сто тисяч осіб. Обидві сторони - і Дамаск, і повстанці - неодноразово звинувачували один одного в застосуванні хімічної зброї. !zn

Читайте також:

"Підтримка Москви коштує дорожче" - Росія взяла сирійські мільйони, але залишила Асада без С-300

Хімічна атака в Сирії: ТБ повідомило про понад тисячу загиблих, влада звинуватила ЗМІ у брехні

Прихильники "Аль-Каїди" створюють анклави в Сирії

Конгрес США заборонив Обамі постачати зброю сирійським повстанцям

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі