Про це сьогодні пише видання Newsweek. В документі описані випадки, в яких працівники пенітенціарних закладів РФ можуть бити засуджених. Зокрема, згідно з документом, охоронцям дозволять застосовувати електрошок. У разі серйозного травмування в'язня під час побиття, охоронець не несе жодної відповідальності. А якщо засудженого заб'ють до смерті, то у керівництва в'язниці є аж доба, щоб повідомити про це поліцію.
Голова Пенітенціарної служби РФ пояснив, що запропонований законопроект "лише визначає, у яких випадках охоронцям можна застосовувати силу", якщо в'язні порушують дисципліну. Видання пише, що є низка чиновників у Росії, які захищають цей документ, пояснюючи, що він нібито повинен зменшити кількість сутичок і заворушень у закладах позбавлення волі.
"Якщо цей закон ухвалять, швидше за все, призведе до погіршення ситуації у в'язницях Росії. Власне, охоронці вже вдаються до насилля проти в'язнів. І послабивши межі допустимого, влада підірве безпеку і захист засуджених", - сказала директор програми Human Rights Watch в Росії Тетяна Локшина.
Неназваний представник однієї з російських організацій, яка бореться за реформу пенетенціарної системи РФ розповів, що після заборони неурядових організацій, у в'язниці можуть потрапити міжнародні правозахисники.
А "садистський закон" дозволить їх там катувати. До того ж він звернув увагу на те, що в законі багато нечітких формулювань. Приміром, не зрозуміло, що означає "порушення режиму". Так можна застосовувати силу і зброю, навіть якщо засуджений озвучив вербально свої вимоги.
"Слово охоронця буде важити більше, ніж слово в'язня. В таких закритих закладах тяжко собі уявити, що засуджений зможе довести безпідставне застосування сили проти нього", - сказав правозахисник, який попросив не розголошувати його ім'я.
Колишня учасниця панк-гурту Pussy Riot Марія Альохіна вважає, що "садистський закон" лише знищить залишки гуманізму у пенетенціарній системі Росії.
"Якщо закон ухвалять, застосування гумового кийка чи електрошоку буде залежати від суб'єктивного рішення охоронця", -пояснила Альохіна, яка сама провела тривалий час у колонії за акцію у одному з православних храмів Москви.
"Що таке порушення дисципліни у в'язниці? Це може бути не правильно застелене ліжко чи непришитий гудзик", - додала вона.
Вона розповіла, що у в'язниці над нею постійно знущалися. Приміром, перші три тижні щоденно їй проводили примусовий гінекологічний огляд з метою приниження. Раніше повідомлялося про випадки порушення прав засуджених російськими чиновниками. Зокрема, У Росії планують залучити 40 тисяч ув'язнених до будівельних робіт. "Працевлаштовувати" засуджених зможуть організації будь-яких форм власності: державні, так і приватні. Керівництво Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) Росії підтримує дану ініціативу. За інформацією ФСВП на 2015 рік, 128 колоніях-поселеннях відбувають покарання 39 414 осіб.
Залучення низькооплачуваної робочої сили в Росії може бути наслідком спаду економічного розвитку в країні, яке триває вже більше року.