Російськими фахівцями вивчається можливість демонстрації наявних у Кремля інструментів збройної боротьби в Сирії, пише "Нова газета" з посиланням на свої джерела.
За словами одного з них, "оперативна ситуація в Сирії деякою мірою схожа на збройну боротьбу в зоні АТО".
Наголошується, що основна ідея - щоб напередодні або одразу після промови президента Росії Володимира Путіна на Генасамблеї ООН 28 вересня здійснити якусь дію, що підтверджує серйозність намірів Росії. Розглядаються варіанти ракетного удару авіації, локальна наземна операція сирійських військ з підтримкою сучасних засобів війни, які обслуговуються нашими військовими (рейд, захоплення важливого об'єкта тощо), серія артилерійських обстрілів. "Головна і неодмінна умова - ефективність і наочність, а не масштаб", - йдеться в статті.
Напередодні виступу президента Росії, в якому він з високою ймовірністю назве міжнародний тероризм в особі ІД головним ворогом людства і запропонує замість конфронтації об'єднання зусиль, погляди західних військових на сирійський конфлікт відрізняються деякою подвійністю. Всі визнають, що без наземної операції проблему ІДІЛ вирішити неможливо навіть частково, але заперечують можливості Росії і не бажають посилення її ролі в цій боротьбі. Авіаційні удари НАТО по позиціях терористів ведуться безперервно, але суттєвих змін оперативної обстановки не фіксується.
"У відповідь на запитання газети, чи можна досягти якогось успіху без зосередження в Сирії оперативно значимого угруповання ЗС РФ, мінімальну чисельність якого західні фахівці визначають як кілька тисяч людей, наші джерела помітили, що з військової точки зору це дуже нетривіальне завдання", - пише видання.
Операція може вестися в координації з озброєними формуваннями інших сторін (армії Сирії та Ірану, курди, алавіти, християни і т. д.), але без досвіду взаємодії й стійкої довіри між командирами домогтися успіху складно.
За словами джерела, "якщо немає твердої впевненості в успіху - краще взагалі не починати". "Хоча до планування і залучені спеціалісти, зовсім не факт, що удар буде завдано. Така невдача завдасть дипломатичному наступу Кремля, який пропонує вивести міжнародні зусилля в Сирії на новий рівень, значної шкоди", - резюмує автор статті.
Пентагон підтвердив наявність солдатів і нової бази Росії в Сирії. При цьому, за його словами, російські сили розгортають базу для подальших військових операцій.
Як писало видання Newsweek, США хочуть від Росії співробітництва, а не "самодіяльності" в Сирії. Тоді Керрі сказав, що дав зрозуміти російській стороні, що її підтримка режиму президента Башара Асада поглиблює ризики "посилення і розширення конфлікту, підриваючи загальну мету протистояти екстремізму". У свою чергу Лавров оголосив про необхідність створення міжнародного об'єднаного фронту у війні проти "Ісламської держави".
Після інформаційного шуму і занепокоєння, вираженого приводу российскиой техніки та військових у Сирії, президент Путін визнав, що Росія допомагає Дамаску технікою, зброєю і тренуванням військових, проте зазначив, що говорити про російську участь у військових операціях в Сирії передчасно. Втім, пам'ятаючи його брехню про неприсутність російських військових у Криму і на Донбасі, до подібних заяв слід ставитися скептично, пише Василь Короткий у статті для DT.UA Куди везе "Сирійський експрес"?