Російський вчитель поділився інструкціями Кремля щодо подачі війни в Україні

Поділитися
Російський вчитель поділився інструкціями Кремля щодо подачі війни в Україні
Через кілька днів після російського вторгнення в Україну 24 лютого Андрій Шестаков відкрив набір файлів у груповому чаті WhatsApp для таких вчителів історії, як він сам.

Файли, які переглянули журналісти Reuters, містять десятки сторінок документів і презентацій, а також посилання на відео. Фактично, вони є інструкціями щодо того, як навчати дітей-підлітків шкільного віку про російсько-українську війну. Незрозуміло, хто поділився файлами в груповому чаті, але багато документів мають герб міністерства освіти РФ.

Матеріал містить посібники з уроків, у яких стверджується, що російські солдати, які воювали в Україні, були героями, що українські правителі є спільниками тих, хто співпрацював з нацистами під час Другої світової війни, що Захід намагався поширити розбрат у російському суспільстві, і що росіяни повинні триматися разом.

Шестаков розповів, що гортав файли під час одного з уроків. Худорлявий 38-річний чоловік каже, що до того, як стати вчителем у січні, він пропрацював 16 років поліцейським. Але останнім часом у нього виникали все більші сумніви щодо того, чи дотримуються російські правителі тих цінностей щодо демократії, які вони публічно нібито сповідують.  

Він вирішив не викладати модулі своїм учням у школі-Гімназії № 2, де він працював у Нерюнгрі, вугледобувному містечку у Східному Сибіру, ​​приблизно за 6700 км (4160 миль) на схід від Москви.

Натомість Шестаков розповів своїм учням про зміст навчального посібника та про те, чому він був історично неточним. Наприклад, він пояснив, що в матеріалах стверджується, що Україна була винаходом більшовицької комуністичної Росії, а в підручниках історії розповідається про історію України, що сягає віків.

Він пішов далі. 1 березня він сказав учням під час уроку, що не радить їм служити в російській армії, що виступає проти війни проти України і що російські лідери демонструють елементи фашизму, навіть кажучи, що борються з фашизмом в Україні.

У наступні дні місцева поліція та ФСБ викликали Шестакова на допит, згідно з підписаною 5 березня заявою про його коментарі в класі. Він сказав, що йому не пред'явлено звинувачення у зв'язку з цими коментарями. ФСБ і місцева поліція на запити про коментарі Reuters не відповіли.

Суд оштрафував вчителя на 35 000 рублів (близько 420 доларів) 18 березня за дискредитацію російських збройних сил після того, як він повторно опублікував в мережі відео інтерв'ю із російськими солдатами, захопленими в полон в Україні.

Він сказав, що залишив роботу минулого місяця, оскільки вважав, що його все одно звільнять за публічну опозицію війні. Місцева влада та міністерство освіти не відповіли на запити прокоментувати історію Шестакова та навчального посібника, зміст якого набув розголосу завдяки вчителю. Коли агентство Reuters намагалось отримати телефонний коментар, жінка, яка назвала себе виконувачем обов’язків директора, відмовилася коментувати справу Шестакова і припинила розмову.

Вчителі по всій Росії отримали однакові або подібні посібники з навчання, за словами двох представників профспілки вчителів, двох інших вчителів і згідно з дописами у соціальних мережах з двох шкіл, які повідомляють, що вони викладали модулі з цих посібників.

Нагадаємо, в Слідчому комітеті РФ проти співробітників компанії Meta порушено кримінальну справу про "екстремізм". Генпрокуратура цієї країни надіслала до суду заяву про визнання Meta Platforms Inc. екстремістською організацією.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі