Російський опозиціонер Владімір Кара-Мурза отримав Пулітцерівську премію за написані з колонії колонки для The Washington Post.
Про присудження премії російському політику, який відбуває 25-річний термін в у виправній колонії Омська, повідомляється у трансляції на ютьюб-каналі The Pulitzer Prizes.
«Заарештований за свою незгоду з війною в Україні, Кара-Мурза мужньо продовжував надсилати до The Post з тюремної камери свої гострі, історично обґрунтовані колонки про російську систему. Судді Пулітцерівської премії відзначили емоційні колонки Кара-Мурзи, написані з тюремної камери з великим ризиком для його життя, що попереджають про наслідки інакодумства в Росії Путіна і наполягають на демократичному майбутньому для його країни»,— пише видання.
У 2024 році Владімір Кара-Мурза опублікував у The Washington Post три колонки, присвячені внутрішній політиці Росії. В одній із них, що вийшла у березні, напередодні президентських виборів, Кара-Мурза закликав Захід не визнавати Владіміра Путіна легітимним президентом Росії.
У липні 2023 року Владіміра Кара-Мурзу засудили до 25 років колонії за статтями про «фейки» про російську армію, про участь у діяльності «небажаної» організації та держзраду. Приводом для справ проти політика стали його публічні виступи за кордоном, а також участь Кара-Мурзи у круглому столі у Сахарівському центрі.
Торік українські журналісти Євген Малолєтка, Мстислав Чернов та Василіса Степаненко отримали Пулітцерівську премію за роботу для Associated Press у номінації За служіння суспільству (Public Service). Команда отримала нагороду за роботи з Маріуполя навесні 2022 року, який перебував під постійними російськими обстрілами. Ще один українець — Стас Козлюк — став переможцем у складі команди The New York Times, яка отримала першість у номінації Міжнародний репортаж (Іnternational reporting).