Російські військові блогери мають грошовий стимул висвітлювати війну в Україні, не критикуючи владу РФ – ISW

Поділитися
Російські військові блогери мають грошовий стимул висвітлювати війну в Україні, не критикуючи владу РФ – ISW © Getty Images
Аналітики розповіли про розцінки для російських мілблогерів.

Відомі російські мілблогери, ймовірно, мають грошовий стимул регулярно повідомляти інформацію про війну в Україні, яка не критикує російську владу. До такого висновку прийшли аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Так, 1 вересня BBC повідомило, що відомі російські мілблогери розповідали про можливість заробляти приблизно від 48 до 188 тисяч рублів (від 500 до 1950 доларів) за рекламу у своїх каналах Telegram. При цьому рекламний агент, який працює з пов’язаними з «вагнерівськими» каналами, нібито заявив, що відоме джерело, близьке до ПВК «Вагнер», заробило близько 31 500 рублів (приблизно 330 доларів США) за рекламу.

Рекламний агент розповів BBC, що кілька співробітників RIA FAN, нині закрите ЗМІ, пов’язане з колишнім фінансистом Вагнера Євгєнієм Прігожиним, отримувало лише близько 10 500–21 800 рублів (приблизно 108–226 доларів США) за рекламу через меншу кількість передплатників. У виданні зазначили, що середня місячна зарплата в Росії становить близько 66 тисяч рублів (близько $685). 

«Таким чином, місячні зарплати відомих мілблогерів, ймовірно, набагато вищі за середні по Росії. Російські мілблогери, ймовірно, мають економічний стимул підтримувати та збільшувати аудиторію за допомогою репортажів про війну, які не є критичними щодо російської влади. Оскільки критика російської влади, опір спробам цензури та потенційні правові проблеми можуть призвести до зменшення реклами. Хоча мілблогери, які представляють себе, тому що говорити неприємну правду також можна отримати багато послідовників», – зазначили в ISW. 

В Інституті додали, що відомий мілблогер Олександр «Саша» Коц, який також є членом Кремлівської ради з прав людини, стверджував, нібито мілблогери мають «прямий канал для приватної передачі інформації» російському Міноборони.

Раніше в ISW заявляли, що деякі російські джерела проводять інформаційну кампанію, аби перебільшити ступінь боротьби ПВК «Вагнер» за виживання. За інформацією аналітиків, росіяни все частіше змальовують Сєргєя Шойгу і Валєрія Гєрасімова як воєначальників, що мають повну підтримку Путіна і витісняють непокірних командирів. Натомість представники ПВК у цих повідомленнях все більше борються за виживання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі