Російське командування хотіло перекинути у зону бойових дій в Україні невелику кількість розхвалених нових бойових танків Т-14 «Армата», однак російські підрозділи відмовилися прийняти виділений їм перший транш Т-14, заявила розвідка Міністерства оборони Великої Британії.
Причиною відмови у британській розвідці називають незадовільний стан машин.
«Незрозуміло, які саме аспекти машин викликали таку реакцію, але протягом останніх трьох років російські офіційні особи публічно описували проблеми з двигуном Т-14 і тепловізійними системами», - зазначають аналітики.
Зокрема у 2021 році міністр оборони Сєргєй Шойгу охарактеризував запланований випуск на 2022 рік лише як «дослідно-промислову» партію. Таким чином, малоймовірно, що будь-які танки Т-14 відповідають звичайним стандартам для нової техніки, щоб вважатися справною.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 25 January 2023
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) January 25, 2023
Find out more about the UK government's response: https://t.co/c8as8hYBrr
🇺🇦 #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/YiIweSI6hI
Танк нового покоління Т-14 «Армата» вперше продемонстрували на публіці в 2015 році на параді в Москві 9 травня – тоді танк заглох під час генеральної репетиції параду навпроти Мавзолею на Червоній площі.
У грудні 2021 року «Ростех» заявив про запуск серійного виробництва танка «Армата». До цього в Міноборони РФ повідомляли про контракт на постачання приблизно 130 танків Т-14 та Т-15.
Виробництвом Т-14 займається «Уралвагонзавод». Станом на 2016 рік вартість серійного виробництва танка оцінювали у 250 млн. рублів.