Танки Leopard vs Challenger vs Abrams: порівняння бойових потужностей та можливостей щодо постачання

Відео
Поділитися
Російська доктрина базується на боротьбі з Leopard та Abrams. Але не Challenger, перевага якого також у значно меншому ступені вивченості з боку супротивника.

Результатом останнього "Рамштайну", зустрічі за участю міністрів оборони західних союзників України, стане передача Києву щонайменше 14 британських танків Challenger 2. У той же час остаточно поки не вирішено питання про німецькі Leopard 2. А передача танків М1 Abrams - на порядку денному в США. Як ми повідомляли, "принаймні у середньостроковій перспективі".

Чому з усього перерахованого вище Україны більше підходять німецькі танки Leopard 2? З відповіддю спробували  розібратися у Voice of America. Який танк краще - "залежить від того, для чого ви хочете його використовувати", – переконаний британський військовий експерт Даніель Ренделл (Daniel Rendell).

«Конструкція має відповідати інженерному трикутнику: мобільність – вогнева міць – захист. Поліпшивши один аспект, ви поступитеся в інших (наприклад, більше броні означатиме більшу вагу, а значить меншу мобільність, або більша гармата означатиме або менше броні... і менше захисту, або менше мобільності (збільшена вага броні)», – йдеться у матеріалі.

Challenger 2 виробництва Британії спочатку був розроблений як витратний матеріал для відбиття великої кількості танків Варшавського договору у разі вторгнення до Західної Німеччини.

"Їхній інженерний трикутник підкреслює вогневу міць і захист, але не мобільність".

Швидкість Challenger'a – 40-59 кілометрів на годину (бездоріжжя – дорога) проти 70 у Leopard 2.

"Вважається, що система стабілізації, що дозволяє вести точну стрілянину при русі по пересіченій місцевості, у німецького танка помітно краще", – йдеться в матеріалі.

Зважаючи на те, що умови холодної війни робили найбільш логічним для Німеччини акцент на контрнаступ, Leopard 2 – мобільніший, але броньований меншою мірою.

У ЗСУ на полі бою завдання змінюються. Був етап, основним завданням якого було стримування супротивника, як наслідок – його одночасне вимотування. Проте цілі змінюються.

“Вам потрібен швидкий танк для контрнаступу, чи повільний танк, який може спричинити удар та захистити? Це залежить від доктрини. Challenger 2 був найкращим танком, оскільки краще відповідав тодішній доктрині (максимально сповільнити росіян, доки не буде розгорнуто достатню кількість американських сил, щоб забезпечити контратаку». Очевидно, що в українських збройних сил сьогодні вже інші завдання: етап стримування противника пройдено”, - резюмують у матеріалі.

Декілька днів тому у матеріалі для Wisconsin Public Radio автор статті «Що таке танк Leopard 2 і навіщо він потрібен Україні?» Беккі Салліван (Becky Sullivan) зазначила: Leopard створені для швидкого пересування різноманітною місцевістю та протистояння бронетехніці противника — подібно до танків, які Росія використовує на території України з перших днів свого вторгнення минулого року.

“Кожен танк може похвалитися 120-мм основним знаряддям калібру 44 або 55 і двигуном потужністю 1500 кінських сил, який дозволяє йому розвивати швидкість до 74 миль на годину, повідомляє німецька оборонна компанія, що виробляє танк. Близько 60 тонн броні захищають їхні екіпажі від вогню у відповідь”.

Танк Leopard має гармату з однаковим 120-мілімітровим калібром. У Челленджера – рідкісна нині в танковому світі нарізна зброя.

«Нарізний ствол знижує ефективність бронебійних снарядів із стабілізованим стабілізатором, які більш ефективні проти танків високого класу. У Leopard 2 використовується гладкоствольна гармата, яка дозволяє ефективно стріляти такими снарядами (Armour-piercing fin-stabilized discarding sabot; APFSDS), – продовжує експерт. - Ви хочете, щоб ваш танк був гарний у бою проти інших танків, але готові миритися з тим, що він гірше впорається з такими цілями, як зміцнення та легкі транспортні засоби (які можуть нести протитанкові ракети)? Це знову ж таки питання військової доктрини».

Чому США неохоче відправляли Україні танки M1 Abrams

США неохоче відправляли танки M1 Abrams, які, на думку представників міністерства оборони, не такі практичні для українського поля бою, як Leopard 2, які легші, ніж нові варіанти Abrams, і їх легше обслуговувати, пише у своєму матеріалі Беккі Салліван і наводить в слова офіційної представниці Пентагону Сабрини Сінгх:

"Технічне обслуговування і висока вартість, які будуть потрібні для обслуговування "Абрамса", просто не має сенсу надавати це українцям зараз", - заявила на брифінгу в четвер.

Російська доктрина базується на боротьбі з Leopard та Abrams. Але не Challenger

На даному етапі у світі випущено понад 10 тисяч Abrams, 3 з половиною тисячі Leopard і лише трохи менше ніж пів тисячі танків Challenger (якщо точно, то 447 одиниць).

У матеріалі роблять висновок: вирішальна перевага Challenger полягає у значно меншій мірі вивченості з боку супротивника.

«менша ймовірність результатів цілеспрямованих досліджень, як його знищити».

Російські конкуренти танків Abrams, Challenger та Leopard


Крім тих, що вважаються сьогодні застарілими (але все ж таки численних – ред.) танків Т-72, в Росії є ще танки Т-14 «Армата». Вони нові, але не мають досвіду у бою та їх кількість невелика – 16 екземплярів. У Кремля у планах збільшити випуск до 28-44 на рік.

З яких країн можна взяти танки Leopard та Challenger

Leopard 2 має перевагу через більшу кількість країн, які мають цю бойову машину на озброєнні. До рівня, Challenger 2 знаходиться на озброєнні лише Британії та Оману. Тим часом німецький танк Leopard 2 – до 20 країн.

Найреальніше поставити Leopard 2 з Фінляндії та Польщі, пише International Institute for Strategic Studies у нещодавньому матеріалі «Україна: чи може німецький Leopard змінити забарвлення?»

У цих країнах найкраще обладнані парки, які досить справні для відносно швидкого постачання.

«Після того, як Франція і Сполучені Штати, мабуть, умовили Німеччину, що опирається, змінити свою позицію щодо постачання бойових броньованих машин, з'явилася підтримка зі створення коаліції операторів Leopard 2 – частково для того, щоб спонукати Берлін діяти, – міркують далі автори огляду. – 11 січня під час візиту до українського Львова президент Польщі Анджей Дуда заявив, що рота Leopard 2 буде поставлена в рамках ширшої коаліції. Декілька фінських політиків, у тому числі голова комітету з оборони Антті Хакканен, раніше припустили, що Фінляндія, яка також використовує танки Leopard, могла б їх надати... 247 танків цієї моделі у трьох різних модифікаціях.] Берлін, схоже, рухається до того, щоб дати зелене світло пропозицію про танки, але не хоче робити це самостійно або бути основним двигуном процесу», – роблять висновок автори огляду Інституту стратегічних досліджень.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі