Російське вторгнення в Україну спричинило глобальне падіння свободи Інтернету — Freedom House

Поділитися
Російське вторгнення в Україну спричинило глобальне падіння свободи Інтернету — Freedom House © unsplash/franckinjapan
Росія блокує соцмережі та тисячі сайтів для своїх громадян і для мешканців окупованих територій.

Глобальна свобода Інтернету знижується 12-й рік поспіль, головним чином через вторгнення Росії в Україну.  Дані наводить видання The Hill із посиланням на звіт Freedom House.

Росія зазнала найбільш різкого падіння з усіх 70 представлених у звіті країн, досягнувши найнижчого за 12 років спостереження рівня. При цьому відзначається, що падіння відбулося після вторгнення РФ в Україну в лютому.

Згідно зі звітом, Кремль заблокував основні соціальні мережі, такі як Facebook, Instagram і Twitter, а також понад 5000 веб-сайтів.

«Зухвале вторгнення російського уряду в Україну стало найбільшим рушієм зниження глобальної свободи Інтернету. Це мало далекосяжний вплив», — заявив Кіан Вестейнсон, старший аналітик Freedom House і співавтор звіту.

За його словами, вторгнення Росії також підірвало свободу Інтернету в Україні. Навесні та влітку на окупованих територіях російські війська змусили постачальників послуг перенаправляти інтернет-трафік через російські мережі, в результаті чого українські користувачі не мали доступу до платформ соціальних мереж і міжнародних новинних сайтів. 

«Російський уряд, безсумнівно, винен у зниженні свободи Інтернету в Україні», — сказав Вестейнссон. 

Серед інших країн, у яких рівень свободи Інтернету різко знизився, були М’янма, Судан і Лівія. Загалом люди щонайменше в 53 країнах зіткнулися з юридичними наслідками за висловлювання в Інтернеті. 

Аналітики виміряли та оцінили свободу Інтернету в 70 країнах, на які припадає 89 відсотків світових користувачів глобальної мережі, за наявністю перешкод у доступі, обмеження вмісту та порушень прав користувачів. У звіті оцінювалися події з червня 2021 року по травень 2022 року. 

Доповідь Freedom House також виявила, що за звітний період рекордна кількість національних урядів заблокувала веб-сайти з ненасильницьким політичним, соціальним або релігійним контентом. 

«Уздовж національних кордонів завжди був певний ступінь розколу, але ми бачимо, що фрагментація Інтернету прискорюється. Більше урядів, ніж будь-коли раніше, намагаються ізолювати користувачів Інтернету у своїх країнах від людей в усьому світі», — сказав Вестейнссон. 

У США свобода Інтернету вперше за шість років «незначно покращилася», йдеться у звіті. Цей підйом був викликаний меншою кількістю зареєстрованих випадків цілеспрямованого стеження та онлайн-переслідувань під час протестів порівняно з попереднім роком. 

Однак Сполучені Штати не єдині у поліпшенні свободи Інтернету. Згідно зі звітом, ситуація зі свободою Інтернету покращилась у 26 країнах. 

Минулого року організація-дослідник також відзначала падіння свободи в Інтернеті. Тоді найбільш драматичне падіння інтернет-свободи було зафіксоване М'янмі, Білорусі та Уганді.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі