Російська компанія "Новатек" відкриває офіс у Китаї для збуту газу в умовах санкцій — Reuters

Поділитися
Російська компанія © Getty Images
Проєкт "Арктик СПГ 2"є частиною прагнення Росії стати провідним світовим постачальником СПГ.

Російський виробник природного газу "Новатек" створює нову команду в Китаї для вивчення ринку збуту палива, оскільки санкції США перешкоджають планам експорту з його нового багатомільярдного арктичного проєкту. Робота в Китаї може допомогти "Новатеку" знайти покупців для свого нового проєкту з виробництва скрапленого природного газу (СПГ) "Арктик СПГ 2". Найбільший російський виробник СПГ, створив у Пекіні команду з розвитку бізнесу та маркетингу, пише Reuters.

Нову команду очолить колишній керівник китайського підрозділу російської кредитної установи Газпромбанку Сюй Цзіньхай, орієнтованого на енергетику, і вона увійде до складу Novatek (China) Holdings.

Проєкт "Арктик СПГ 2", що є частиною прагнення Росії стати провідним світовим постачальником СПГ, потрапив під санкції США в листопаді минулого року, до запланованого запуску. Інвестори проекту "Арктик СПГ 2", включно з Китайською національною нафтогазовою корпорацією CNPC і CNOOC Ltd, попросили США скасувати санкції. Завод "Арктик СПГ 2", вартість якого оцінюють у 21 мільярд доларів, розрахований на експорт 19,8 мільйона тонн СПГ на рік.

Хоча лідери Китаю і Росії заявляють, що їхні країни пов'язує дружба без обмежень, і Китай критикує низку санкційних програм США, він також остерігається потрапити під такі санкції. Минулого року Китай випередив Японію як найбільший у світі покупець СПГ. Однак зусилля "Новатеку" зі збуту палива з "Арктик СПГ 2" зіштовхуються з численними труднощами.

Раніше ми повідомляли, що МЗС Китаю розкритикували американські санкції щодо проєкту "Арктик СПГ 2". Через це іноземні акціонери (французька TotalEnergies і консорціум у складі японських Mitsui & Co і JOGMEC) — відмовились від своїх зобов'язань з фінансування й укладання контрактів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі