Росіян не турбують накладені на їх країну Заходом санкції. Такого висновку дійшли дослідники «Левада-Центру», провівши загальноросійське опитування. Порівняно з листопадом минулого року, кількість тих, хто переймається через санкції, зменшилась: не турбують вони 34% опитаних, не надто турбують — 30%, а тих, кого обмеження обходять досить, або дуже — 18% та 15% відповідно.
Найбільше стурбованих санкціями серед респондентів старшого віку: серед респондентів від 55 років і старших за таких 40%, а також опитаних з низькими статками (такий самий відсоток). Крім того, санкції найбільше турбують мешканців великих міст – із населенням понад 500 тисяч осіб (36%), а також москвичів (33%).
52% росіян вважають, що санкції впливають на широкі верстви населення. Втім, дедалі більше жителів країни-агресорки (36%) починають говорити про те, що вони стосуються лише вузького кола людей, які відповідають за російську політику щодо України. Так вважають 41% найбільш забезпечених респондентів та 40% прихильників Путіна.
Разом із тим, більшість респондентів (81%) зазначають, що санкції не створили для них великих проблем. Серйозні проблеми, за власним зізнанням опитаних, обмеження створили лише для 6% росіян.
78% респондентів вважають, що санкції не вплинуть негативно на розвиток Росії, а 57% навіть вважають, що вони зміцнять країну і стануть стимулом для її розвитку. Про те, що санкції завдадуть Росії істотних збитків говорять лише 14% опитаних.
Загальноросійське опитування «Левада-центру» було проведене 23 - 29 березня 2023 року за репрезентативною всеросійською вибіркою міського та сільського населення обсягом 1633 особи віком від 18 років і старше у 137 населених пунктах, 50 суб'єктах РФ. Дослідження проводиться вдома у респондента шляхом особистого інтерв'ю.
Разом із тим, незважаючи на зростання нафтових цін, учора російський рубль вперше починаючи з квітня минулого року в ході торгів на Московській біржі обвалився відносно долара до рівня вище 80 рублів.
Держбюджет Росії за перші три місяці року сильно скотився в мінус. За даними Мінфіну РФ, дефіцит з січня по березень склав 2,4 трильйона рублів (26,5 мільярда євро).