Росія відновила експорт газу через порт у Криму після зупинки у 2015 році – Reuters

Поділитися
Росія відновила експорт газу через порт у Криму після зупинки у 2015 році – Reuters Керченський порт © Скріншот Youtube
Основний маршрут поставок – до Туреччини

Російські виробники зрідженого вуглеводневого газу (LPG), який продовжують купувати в Європі, відновили регулярний експорт пропану і бутану через Керченський порт у Криму – після восьмирічної перерви. Про це агентству Reuters повідомили джерела в галузі. 

Регулярний експорт скрапленого газу з Керчі був призупинений у 2015 році після розширення міжнародних санкцій проти російських компаній і виробників через окупацію та анексію Криму Росією у 2014 році.

Відновлення експорту підкреслює здатність Росії керувати міжнародними санкціями і продовжувати експорт енергоносіїв морським шляхом. За словами джерел Reuters, регулярні поставки зрідженого нафтового газу (суміші пропану та бутану) з російських заводів до Керчі для подальшого експорту почалися в другій половині червня.

«Поставки йдуть залізницею до порту «Кавказ» (в Азовському морі), а потім поромом до Керчі, оскільки транспортування скрапленого газу через Кримський міст заборонене», – повідомило джерело, знайоме з торговими потоками.

Зріджений вуглеводневий газ, який в основному використовується як паливо для автомобілів, опалення та для виробництва інших нафтохімічних продуктів, був звільнений від широких західних санкцій. Однак російські компанії, які перебувають під санкціями, перенаправили значні обсяги скрапленого газу з Європи на схід, переважно до Китаю, а також до російських чорноморських терміналів для подальшого експорту до Туреччини, Північної Африки та балканських країн.

Один з трейдерів повідомив, що навесні були спорадичні поставки LPG з Керчі танкерами, тоді як зараз експорт, в основному до Туреччини, здійснюється на регулярній основі.

За словами трейдерів, з 1 по 20 вересня до Керчі було поставлено близько 6 тисяч тонн LPG. У липні-серпні поставки склали 5,8 тисяч тонн. Трейдери відзначають, що поставки через Керч і південні порти Росії є досить привабливими завдяки ціновій політиці, хоча експорт цим маршрутом все ще стримується загрозами безпеці і наявністю танкерів.

Російський експорт LPG зріс на 10% у першому півріччі порівняно з аналогічним періодом 2022 року до 1,911 млн тонн, при цьому на морські порти припадає близько третини від загального обсягу закордонних поставок.

Близько 34% від загального обсягу російського експорту LPG було спрямовано до Польщі, 10% – до Латвії, 6% – до Китаю і 5% – до Афганістану.

Нагадаємо, у вересні комісар ЄС із питань енергетики Кадрі Сімсон закликала до скорочення поставок російського скрапленого природного газу (СПГ). У період з січня по липень країни ЄС імпортували приблизно на 40% більше скрапленого природного газу з Росії порівняно з аналогічним періодом 2021 року, до початку повномасштабної війни РФ проти України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі