Росія в обхід санкцій шукає можливості для добудови «Північного потоку-2» – розвідка

Поділитися
Росія в обхід санкцій шукає можливості для добудови «Північного потоку-2» – розвідка
Росія діє відразу по декількох напрямках

Росія активно займається пошуком альтернативних можливостей для виконання умов, необхідних для запуску трубопроводу «Північний потік-2», після його добудови.

Про це повідомляє на своєму сайті Служба зовнішньої розвідки України.

Як зазначається, одним з таких варіантів є проведення сертифікаційних і страхувальних робіт власними силами.

«Тема актуалізувалася після того, як з проєкту «Північний потік-2» вийшла швейцарська страхова компанія Zurich Insurance Group», - наголошується в заяві.

Розвідка дізналася, що 13 січня Банк Росії безпрецедентно швидко видав ліцензію на діяльність, а Всеросійський союз страховиків видав дозвіл для компанії, яка могла б виступити страхувальником «Північного потоку-2».

Також підкреслюється, що для того, щоб обійти міжнародні санкції, спрямовані проти «Північного потоку-2», Росія діє відразу по декількох напрямках.

«Вивід компаній-власників з-під санкцій через механізм тимчасової, на період до завершення робіт, зміни власника. Придбання у європейських компаній обладнання, послуг для проєкту «Північний потік-2» дрібними партіями і з залученням компаній-посередників», - розкриваються деякі схеми російської сторони щодо подолання санкцій.

Також розвідка з'ясувала, що у вересні 2020 році для трубоукладача «Академік Черський» у італійської компанії «Nuova Patavium» було придбано обладнання для обробки країв труб і електрогідравлічних енергетичних блоків. Для того, щоб уникнути санкцій, була застосована схема доставки продукції в Росію декількома партіями, вартістю не більше 200 тисяч доларів.

Ці факти підтверджуються і матеріалами журналістського розслідування Deutsche Welle, відзначають в розвідці.

Президент США Джо Байден виступає проти завершення проєкту, але поруч з цим намагається налагодити стосунки з Німеччиною. Деякі американські чиновники рекомендують президентові ослабити обмеження, а замість цього вивчити можливі варіанти, як газопровід можна буде використати у кризових ситуаціях. 

Детальніше про те, чому досі не зупинили «погану угоду для Європи» читайте в статті Михайла Гончара «Підводні течії проєкту «Північний потік-2».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі