Росія систематично розпалює війну на Донбасі — NYT

Поділитися
Росія систематично розпалює війну на Донбасі — NYT © Диалог.UA
Нове дослідження вкотре довело, що Москва постачає зброю бойовикам.

Дослідження зброї та боєприпасів, які використовувалися під час війни на Донбасі, показує, що Росія систематично розпалює війну за допомогою поставок зброї, йдеться у новому звіті, пише The New York Times.

Це дослідження навряд чи є першим, яке дозволяє зробити такий висновок: Сполучені Штати та європейські країни протягом багатьох років запроваджували санкції проти Росії за передачу зброї бойовикам.

Але нове дослідження, проведене британською компанією Conflict Armament Research, є одним із найповніших на сьогодні з цього питання. Хоча навряд чи воно змінить загальну картину.

Новий звіт пропонує детальний погляд на незаконні перевезення зброї та проілюстрував масштаби торгівлі зброєю, яка розпалює війну.

Попередній аналіз російської зброї в Україні спирався на фотографії чи дані урядової розвідки. У новому звіті зосереджено увагу на фактичному озброєнні.

Дослідники вивчили десятки гвинтівок, гранатометів, зенітних ракет і тисячі боєприпасів, отриманих від захоплених бойовиків та з позицій, які вони займали.

Аналітики дослідили знайдену зброю, відстежили серійні номери та інші ідентифікаційні знаки.

У звіті йдеться, що сили бойовиків «це більше, ніж просто ополчення, озброєні успадкованою від колишнього Радянського Союзу зброєю; скоріше, вони імітують сучасні армії та дотримуються встановленої військової доктрини».

Війна на сході України почалася після того, як українці скинули проросійського президента у 2014 році. Росія відповіла військовим втручанням, якого ніколи не визнавала.

Кремль постійно заперечував передачу зброї бойовикам, навіть після того, як західні уряди фіксували протилежне.

Російські чиновники звинувачують західні уряди у розпалюванні конфлікту за допомогою військової підтримки для Києва, включаючи надання Сполученими Штатами протитанкових ракет Javelin та постачання Туреччиною безпілотників Bayraktar.

Цієї осені ситуація на Донбасі знову викликала тривогу. Комерційні супутникові фотографії та відео, опубліковані в соціальних мережах, показують російські танки та іншу бронетехніку поблизу українського кордону, що викликає загрозу прямого вторгнення.

А обсяги передачі озброєнь бойовикам, викладені в новому звіті, підкреслюють нестабільність ситуації.

У дослідженні здебільшого розглядалася стрілецька зброя, з одного боку - найпростіша, але часто найсмертоносніша у війнах, навіть коли використовується більш складне озброєння.

Аналітики також виявили зброю, яка, за їх припущеннями, могла надійти лише з російських військових арсеналів. Було виявлено, наприклад, кілька типів гранатометів, снайперських гвинтівок, які ніколи не були на озброєнні в українських військових, а отже, не могли бути захоплені та використані бойовиками.

Більш тонкі аргументи також вказували на те, що бойовики мають пряму лінію підтримки з боку Росії.

У дослідженні було простежено 4 793 боєприпаси до стрілецької зброї та 43 одиниці зброї, вилучені з «поля битви» з 2014 по 2019 рік. Аналітики відстежували боєприпаси за допомогою маркувань та за серійними номерами.

За словами дослідників, весь зразок боєприпасів стрілецької зброї був виготовлений на підприємствах на території Росії.

Раніше Politico опублікувало супутникові знімки російських військ біля кордонів України. Росія постійно стоїть на досить агресивній позиції і не відмовиться від такої політики щодо України. Вже взимку, за даними розвідки, РФ планує збільшити кількість військового контингенту на кордоні з Україною, заявила заступник міністра оборони України Ганна Маляр.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі