Росія може зіткнутись з негативними наслідками, надаючи системи ППО Ірану — Forbes

Поділитися
Росія може зіткнутись з негативними наслідками, надаючи системи ППО Ірану — Forbes © Википедия
Будь-яке постачання російської військової техніки до Ірану зараз може становити ризик для Москви.

Росія почала постачати радари та засоби протиповітряної оборони до Ірану на тлі напруженого протистояння між Тегераном та Ізраїлем. Цей крок потенційно може призвести до виявлення додаткових вразливостей і слабких місць у сучасних російських системах, особливо з огляду на те, що Ізраїль вже продемонстрував свою здатність вражати російські системи протиповітряної оборони в Ірані, вважає Пол Іддон, журналіст-фрілансер, що спеціалізується на питаннях Близького Сходу.

Іран зацікавлений у придбанні стратегічної зенітно-ракетної системи великої дальності С-400 "Тріумф". У 2016 році Тегеран придбав у Москви сучасні системи С-300ПМУ-2, а також має на озброєнні російські ЗРК "Бук" і "Тор" малої й середньої дальності.

"Будь-яка неминуча або поточна поставка передової російської військової техніки до Ірану зараз може виявитися ризикованою для Москви. Іран пообіцяв напасти на Ізраїль після того, як 31 липня в Тегерані було вбито політичного лідера ХАМАСу Ісмаїла Ганію. Будь-яка іранська атака, швидше за все, викличе ізраїльську відповідь і, можливо, буде спрямована проти передової іранської військової техніки, включаючи системи російського виробництва", — зазначає журналіст.

Такий сценарій є не просто гіпотетичним. Коли у квітні Іран здійснив безпрецедентний запуск безпілотників і ракет проти Ізраїля, Ізраїль відповів знищенням радару іранського ЗРК С-300ПМУ-2 в центральному регіоні Ісфагана поблизу головного іранського збагачувального заводу в Натанзі. 

"Постачання сучасних озброєнь Ірану в розпал протистояння з Ізраїлем може мати такі ж негативні наслідки для Росії, якщо відбудеться значна ескалація. Путін, ймовірно, не хоче такого результату, принаймні частково тому, що це може перешкодити постачанню іранських безпілотників та іншого обладнання для його армії. Він закликав Тегеран уникати нападів на ізраїльське цивільне населення, безсумнівно, усвідомлюючи, що це збільшить ймовірність ескалації або навіть повномасштабної війни", — додає Іддон.

Всі ці фактори вказують на те, що Росія знову ризикує репутацією своєї власної збройової промисловості, яка вже постраждала від війни в Україні.

Раніше Politico повідомило, що США очікують "певної реакції" Ірану на вбивство лідера палестинського ісламістського угрупування ХАМАС Ісмаїла Ганії, але Тегеран, імовірно, змінив свою позицію, і Штати не очікують нападу на Ізраїль в найближчому майбутньому.

Про те, чи почнеться військове протистояння між Іраном та Ізраїлем, зважаючи на останні події, пише Ігор Семиволос у статті "Чи загрожує світу війна Ізраїлю з Іраном?"

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі