Росія намагається закрити одну із найстаріших правозахисних організацій

Поділитися
Росія намагається закрити одну із найстаріших правозахисних організацій © alfajazzfest.com
Російська влада навмисно знищує найбільш шановані правозахисні організації.

Уряд Росії намагається закрити Московську Гельсінську групу, одну із найстаріших правозахисних організацій країни, йдеться у повідомленні на сайті московського суду, опублікованому у вівторок.

Група, що сягає своїм корінням за радянських часів, випускає щорічний звіт про ситуацію з правами людини в Росії.

Валерій Боршов, співголова Московської Гельсінкської групи, заявив, що влада висунула абсурдне твердження про те, що власні статути групи забороняють їй захищати права людини за межами столиці, що вона завжди відкрито робила.

Боршов заявив, що російська влада навмисно знищує найбільш шановані правозахисні організації.

«Московська Гельсінська група — найстаріша правозахисна організація в країні, тому те, що влада хоче нас ліквідувати, мене зовсім не дивує».

Після вторгнення в Україну в лютому президент Росії Владімір Путін активізував кампанію з придушення інакодумства, яке походить від незалежних ЗМІ, неурядових правозахисних груп чи політичних опонентів.

Цього місяця опозиційного політика Іллю Яшина засудили до восьми з половиною років позбавлення волі за поширення "хибної інформації" про армію шляхом висвітлення повідомлень про звірства російських солдатів у Бучі під Києвом.

А рік тому суди закрили російський Правозахисний центр «Меморіал» та споріднену організацію «Меморіал Інтернешнл», відому тим, що ведуть хроніку і підтримують пам'ять про злочини сталінської епохи.

Московська Гельсінська група була заснована в 1976 році радянськими вченими-дисидентами та правозахисниками для спостереження за дотриманням Радянським Союзом Гельсінських угод, пакту між Сходом і Заходом, покликаного сприяти розрядженню напруженості у розпал холодної війни.

У 2012 році вона відмовилася від іноземного фінансування, щоб не отримати ярлик «іноземного агента» відповідно до закону, покликаного ускладнити життя організаціям, які отримують гроші з-за кордону.

Путін має свою власну Раду з прав людини, орган, який, на думку критиків, дозволив йому на словах підтримувати громадянські свободи, посилюючи репресії.

Минулого місяця, незадовго до своєї щорічної зустрічі з Радою, він звільнив 10 її членів і ввів чотирьох нових, у тому числі провоєнного блогера-кореспондента.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі