Німеччина вимагає роз'яснити присутність російських сил у Малі. За даними Міноборони ФРН, в аеропорту Гао було помічено 20-30 осіб у військовій формі, які не мають відношення до малийських збройних сил.
Про це повідомляє DW із посиланням на офіційного представника німецького МЗС.
Посол Німеччини в Бамако звернувся з відповідним запитом до Малійського міністерства закордонних справ.
"Це розвиток подія, яка змінює обставини місії", - наголосив представник МЗС ФРН, маючи на увазі участь бундесверу у складі миротворчої місії ООН зі стабілізації в Малі (MINUSMA). За його словами, уряд Німеччини також обговорює це питання із Організацією Об'єднаних Націй.
Минулого тижня Міноборони Німеччини оголосило про завершення місії бундесверу в Малі "до подальшого повідомлення". Причиною такого рішення були названі розбіжності з урядом західноафриканської країни, а саме чергова відмова у праві на переліт для перевезення нового персоналу. Це право не було надано, незважаючи на відповідну обіцянку уряду Малі.
Наприкінці червня Рада Безпеки ООН продовжила миротворчу місію MINUSMA у Малі ще на рік. На даний момент німецький бундесвер задіє у місії понад 1000 своїх солдатів. Тим часом робота миротворців ускладнюється напруженістю у відносинах Малі та її міжнародними партнерами, а також активізацією екстремістських бойовиків.
Після військового перевороту в травні 2021 року в країні править військова хунта, яка підтримує тісні зв'язки з Росією і користується послугами ПВК Вагнера, бійців якої в Малі називають військовими консультантами.
У лютому 2022 року Париж на тлі напруженості у відносинах між французькою владою та військовою хунтою оголосив про рішення завершити там операцію "Бархан" та військову операцію "Такуба", в якій під командуванням Франції брали участь кілька інших європейських країн. 15 серпня прес-служба Єлисейського палацу повідомила, що Малі залишив останній французький солдат, який брав участь в операції "Бархан".