Росія може розмістити стратегічні бомбардувальники в Арктиці

Поділитися
Росія може розмістити стратегічні бомбардувальники в Арктиці © tvc.ru
Як відповідь на присутність американського підводного човна в Норвегії

Аеродром в Арктиці «Нагурський», що знаходиться на острові Землі Олександри, архіпелазі Земля Франца-Йосипа, в змозі прийняти всі види літаків, включаючи стратегічні бомбардувальники Ту-95МС. Про це заявив журналістам начальник штабу армії ВПС і ППО Північного флоту РФ генерал-майор Ігор Чуркін, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Аеродром, на якому ми з вами зробили посадку, зданий в експлуатацію минулого року, довжина злітно-посадкової смуги - 3,5 тис. метрів, що дозволяє аеродрому приймати всі класи повітряних суден», - повідомив він.

На питання, чи може аеродром прийняти стратегічні бомбардувальники Ту-95МС, Чуркін відповів: «Може».

«Удосконалення аеродромної мережі в Арктиці значно підвищує можливості застосування авіації Північного флоту в інтересах контролю в першу чергу повітряного простору в районі акваторії Північного морського шляху і дозволить забезпечити безпеку цієї транспортної артерії з повітря», - сказав Чуркін.

Заява Чуркіна прозвучало на тлі заходу 10 травня в порт на півночі Норвегії багатоцільового атомного підводного човна ВМС США "Нью-Мексико" (USS New Mexico).

13 травня командуючий Північним флотом РФ Олександр Моїсеєв заявив, що Осло сприяє зростанню напруженості в Арктиці. «Останнім часом в якості основного плацдарму в Арктиці США розглядають Норвегію як територію, яка використовується для передової присутності збройних сил, розміщення засобів розвідки і спостереження, розвитку інфраструктури подвійного призначення», - заявив Моїсеєв на брифінгу.

Росія претендує на те, щоб стати головною арктичною державою. Але багаторічний тренд формування Москвою арктичної стратегії, відновлення радянської військової інфраструктури і будівництва нової виходить за заявлені рамки захисту економічних інтересів і викликає занепокоєння у Заходу. Навіщо в ході масштабних навчань три російські атомні підводні човни зламавши лід спливли у Північного полюсу? Навіщо там зробили проліт винищувачі МіГ-31БМ? Подібні військові приготування важко виправдати захистом континентального шельфу і Північного морського шляху. Про цілі Росії в Арктиці читайте в статті Олексія Їжака «Льодове побоїще».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі