Автор зазначає, що влада Китаю готуються до XIX з'їзду Компартії, де будуть переобрані члени ЦК і Політбюро, а також визначено новий склад китайського уряду. Це стане ключовою подією політичного сезону в Китаї цього року, яка дозволить робити прогнози по конфігурації китайської влади та політиці Пекіна в майбутньому.
Коваль нагадує, що поки всі оглядачі відзначають неухильне посилення ролі "керівного ядра партії". Цим статусом (втім, який не має формального закріплення в статуті КПК) минулої осені китайські комуністи наділили свого Генерального секретаря і Голову КНР Сі Цзіньпіна, щоб забезпечити для партії та країни "довгострокову стабільність і спокій".
"Вже сьогодні вплив Сі Цзіньпіна порівнюють з впливом "великого керманича" Мао Цзедуна і "архітектора китайських реформ" Ден Сяопіна. А з цими іменами пов'язані найбільш суттєві повороти в новітній китайської історії. Мобілізація партії навколо нинішнього Генсека також може свідчити про те, що в політичному житті країни відбуваються важливі зміни, і вони цілком можуть проявитися в рішеннях майбутнього партійного з'їзду", – пише автор.
Детальніше про зміни зовнішньої і внутрішньої політики Китаю читайте у статті Олексія Коваля " Чого очікувати від нового політичного сезону в Китаї?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".