Прем'єр-міністр Великобританії Ріші Сунак у середу заявив, що візьме участь у кліматичному саміті ООН у Єгипті цього місяця. Таким чином, він скасував рішення пропустити його, яке викликало критику в країні та за кордоном.
Офіс Сунака раніше заявив, що він змушений пропустити саміт, відомий як COP27, який розпочнеться у неділю. Він послався на "невідкладні внутрішні зобов'язання", включаючи підготовку до важливої заяви про державний бюджет, заплановану на 17 листопада.
Але в середу Сунак написав у Твіттері, що він візьме участь у двотижневій зустрічі, бо "немає довгострокового процвітання без дій щодо боротьби зі зміною клімату".
"Немає енергетичної безпеки без інвестицій у відновлювані джерела енергії", - написав він.
Раніше рішення Сунака пропустити переговори піддалося критиці з боку багатьох, зокрема радника британського уряду з питань клімату Алока Шарми, який передасть головування на Конференції сторін, або КС на саміті в єгипетському курорті Шарм-эш-Шейх. Минулого року Великобританія приймала кліматичний саміт COP26 у Глазго, Шотландія.
Заява Сунака прозвучала наступного дня після того, як колишній прем'єр-міністр Борис Джонсон підтвердив, що поїде на переговори щодо клімату на запрошення країни, що приймає.
За Джонсона, який залишив свою посаду у вересні, Великобританія зобов'язалася досягти нульового рівня викидів вуглекислого газу до 2050 року і виключити вугілля зі свого енергобалансу до 2024 року.
Представник опозиційної Лейбористської партії з питань клімату Ед Мілібенд заявив, що Сунак був "засоромлений".
"Його початковий інстинкт говорить нам про все: він просто не розуміє, коли йдеться про рахунки за електроенергію та кліматичну кризу", - сказав Мілібенд.
Законодавець від Партії зелених Керолайн Лукас сказала, що початкове рішення Сунака та подальший розворот були "ганебним промахом на світовій арені".
"Нехай це послужить йому уроком - лідерство у питаннях клімату має значення", - написала вона у Твіттері.
Рік тому кліматична конференція COP26, що проходила в Глазго (Шотландія, Сполучене Королівство) так і не змусила світ рішуче перейти на шлях, який врятує від найгірших наслідків зміни клімату. Тим не менш, COP26 залишив надію на те, що країни прислухаються до заклику повернутися через рік з більш амбітними планами зі скорочення викидів вуглецю.
Однак у листопаді 2022 року в єгипетському Шарм-эш-Шейху світовим лідерам доведеться обговорювати наслідки, викликані вторгненням Росії в Україну, а також енергетичну кризу, спровоковану війною. Втім, багаторазове зростання цін на викопне паливо та електроенергію може стати серйозним стимулом у русі до безвуглецевої енергетики.