Про це в редакційній статті пише лояльне до Демократичної партії США видання Washington post, нагадуючи, що у грудні агресія з боку російських сил загострилася. Ракетні і артилерійські обстріли перекреслювали припущення, що російське вторгнення в Донбасі зрештою скотилося до стану "замороженого конфлікту". Звучали припущення, що Володимир Путін вважає ескалацію в Україні способом отримання внутрішньої політичної підтримки перед президентськими виборами у Росії, які пройдуть в березні.
"Рішення Трампа забезпечити українську армію протитанковими ракетами Javelin і схвалення комерційного продажу снайперських гвинтівок не зупинить наступ Росії, якщо він станеться. Але це може змусити Путіна зробити паузу. Це гідне втілення принципу "миру через силу", висловленого Рональдом Рейганом, яким Трамп, як він сам каже, захоплюється. Для миру в Україні і покращення американсько-російських відносин потрібно спочатку змусити Путіна зрозуміти, що його агресія в Україні чи в кіберпросторі зіштовхнеться з опором і виллється в серйозні втрати", - пише видання.
Washington Post визнає, що кількість американської зброї, яку отримає Україна, скромна. Але чиновники називають її "заповненням прогалин", оскільки вона закриє деякі слабкі сторони української оборони. На східному фронті снайпери - щоденна загроза для українських військових. На думку видання, Barrett M107A1 зможе допомогти їм покращити своє становище. Також Javelin може стати в нагоді для знищення російських танків в разі нового машстабного наступу. І це може змусити Кремль добре подумати про потенційні втрати серед російських солдатів, присутність яких в Україні він досі заперечує.
Washington post звертає увагу на те, що президент-демократ Барак Обама відмовлявся передавати Україні оборонну летальну зброю, пояснюючи це тим, що такий крок спровокує Росію на подальшу ескалацію. Дональд Трамп відмовився від цього твердження. Тож скоро стане зрозумілим, чим була позиція Обами: мудрою обережністю чи виправданням для його бездіяльності. Поки що російський МЗС оголосив передбачувані протести. Але сам Путін мовчить.
Видання зауважує, що після "потьомкінського шоу" 18 березня під назвою "вибори" у Путіна можуть з'явитися причини для того, щоб скоротити свої втрати в Донецьку і Луганську. Адміністрація Трампа, чітко дала зрозуміти, що нормальзації американсько-російських відносин не буде без миру в Україні. Тому США і європейські союзники пропонують Москві обговорити план введення міжнародної миротворчої місії після виведення російських військ.
"Якщо Путін дійсно хоче перезавантажити відносини із Заходом, у нього буде така можливість. У протилежному ж випадку добре, що в України буде більше засобів захищатися", - йдеться в статті.
Як повідомлялося, 21 грудня Дональд Трамп санкціонував постачання до України партії снайперських гвинтівок M107A1, боєприпасів до них і супутнього обладнання на суму 41,5 млн доларів.
Конгрес США санкціонував такі продажі ще в 2014 році, прийнявши закон про підтримку свободи України, але адміністрація президента Барака Обами не наважувалася на цей крок.
Раніше Палата Представників Конгресу США підтримала проект оборонного бюджету США на 2018 рік, який передбачає виділення 350 мільйонів доларів військової допомоги, а також дозволяє надання летальних оборонних озброєнь Україні.
Як писав у своїй статті для DT.UA журналіст Юрій Бутусов, країни Заходу не виробили чіткої доктрини надання військової допомоги Україні, внаслідок чого постачання Києву озброєнь стало предметом ситуативних рішень.
Детальніше про проблемні аспекти американської військової допомоги Україні читайте у статті Юрія Бутусова "Військова техніка США для України: політичний символізм і цілепокладання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".