США не планують виводити війська з Іраку, заявив міністр оборони країни Марк Еспер журналістам, зазначивши, що ніяких планів про підготовки виведення не випускали, передає "Голос Америки".
Раніше ЗМІ повідомили про лист американських військових, які нібито інформували іракську владу про передислокацію військ у рамках підготовки до відходу з країни. У листі говорилося, що сили коаліції на чолі зі США будуть евакуюватися на вертольотах.
"Я не знаю змісту листа... Ми намагаємося зрозуміти: звідки він з'явився, що там? Але ніякого рішення про відхід з Іраку не ухвалювалося. Крапка", – заявив у свою чергу Еспер.
А голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал армії США Марк Міллі сказав, що лист, який створив враження про швидке виведення військ, був погано сформульованою чернеткою, призначеною тільки, щоб підкреслити важливість перекидання сил.
За словами Міллі, США хотіли пояснити військовим Іраку, що через переміщення сил між базами в країні, а також переміщенням американських військових із Кувейту, зросла кількість польотів.
"Вона (чернетка листа) була надіслана кільком іракським військовим, щоб узгодити дії для повітряних перевезень тощо. Потім вона перейшла з рук в руки, і виявилася в результаті у вас. Виник великий галас", – сказав Міллі.
5 січня парламент Іраку схвалив резолюцію з вимогою до уряду вивести з території країни всі іноземні війська після операції американських військових, в результаті якої загинули командир іранського спецпідрозділу "Кудс" Касем Сулеймані і заступник керівника Сил народної мобілізації Іраку Абу Махді аль-Мугандіс.
У ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудару по аеропорту Багдада, унаслідок якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.
Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам за вбивство Сулеймані. Своєю чергою президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану на можливість проведення переговорів.
Увечері 4 січня посольство США в Багдаді і військова база "Балад" зазнали ракетного обстрілу.
Детальніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценарії розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню".