РФ не почула закликів до діалогу по Договору щодо РСМД - Столтенберг

Поділитися
РФ не почула закликів до діалогу по Договору щодо РСМД - Столтенберг Столтенберг заявив, що позиція Москви тільки переконує його у небезпеці SSC-8 © NATO
Каменем спотикання є ракетний комплекс розробки російського ОКБ "Новатор" під кодовим номером 9M729 або, за позначенням НАТО, SSC-8 - Москва навідріз відмовляється вести діалог з його приводу.

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Йенс Столтенберг закликав Росію виконати всі положення Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД), заявивши про це у середу, 31 жовтня, за підсумками засідання Ради НАТО - Росія у Брюсселі, передає Deutsche Welle.

Столтенберг розкритикував ігнорування Москвою заклопотаності альянсу у зв'язку з тим, що російська армія зайнята розгортанням нової ракетної системи розробки російського ОКБ "Новатор" під кодовим номером 9M729 або, за позначенням НАТО, SSC-8. Росія ніколи не заперечувала існування цієї ракетної системи, однак заявляла, що ракети цього типу відповідають вимогам договору РСМД - тобто, вони не здатні вражати цілі на відстані більшій, ніж 500 кілометрів.

"НАТО неодноразово закликав Росію відреагувати на цю заклопотаність предметним і прозорим чином і активно брати участь у конструктивному діалозі з Сполученими Штатами", - зазначив Столтенберг в ході зустрічі представників Альянсу НАТО на рівні послів, що проходила на тлі заяв Вашингтона про готовність вийти з ДРСМД.

Генеральний секретар з жалем заявив, що Кремль виявився глухим до закликів.

"Ми шкодуємо, що Росія не прислухалася до наших закликів", - додав він.

Столтенберг заявив, що небажання Москви вести діалог довкола цієї системи тільки доводить те, що 9М729 "являє собою серйозну загрозу для стратегічної стабільності євроатлантичного регіону".

Нагадаємо, 22 жовтня було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести Сполучені Штаті з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), так як російська сторона порушує умови, а Китай та інші ядерні держави до нього взагалі не приєднувалися.

У РФ претензії США відкинули, назвавши позицію Вашингтона "небезпечною". Для переговорів з цього питання Москву відвідав радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон.

Голова МЗС Німеччині Хайко Маасс повідомив про наміри звернутися до НАТО з закликом вжити заходів для збереження Договору.

У той же час, Україна і Польща з розумінням поставилися до рішення США, звернувши увагу на систематичні порушення Росією взятих на себе зобов'язань.

Договір про РСМД був підписаний США та СРСР у 1987 році. Сторони зобов'язалися знищити балістичні і крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 км) і малої дальності (500-1000 км), а також не виробляти і не розгортати озброєння цього класу в майбутньому.

Детальніше про мотиви виходу США з ДРСМД читайте в статті Олексія Їжака "Дедалі ближче до ядерного раю" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі