РФ може спростити правила прийому нових суб'єктів до складу федерації

Поділитися
РФ може спростити правила прийому нових суб'єктів до складу федерації 26 лютого до Криму прибула велика група російських депутатів
У зв'язку з подіями в Україні Держдумі РФ буде запропоновано спростити не тільки видачу російських паспортів українцям, але й порядок приєднання до Росії нових суб'єктів федерації.

У Державній Думі Російської Федерації готують поправки до закону 2001 року "Про порядок прийняття до РФ і утворення в її складі нового суб'єкта РФ". Зміни ініціює фракція "Справедлива Росія". Зараз ст. 4 закону ("Умови прийняття до РФ нового суб'єкта") передбачає, що рішення про приєднання до РФ іншої країни або її частини здійснюється "за взаємною згодою РФ та цієї іноземної держави", яка підтверджується міжнародним договором. Цю процедуру пропонується спростити так, що для приєднання території буде достатньо "волевиявлення народу", вираженого, наприклад, у формі референдуму, пише "Комерсант-Україна".

Те, що такий законопроект вносять у Думу, підтвердив перший заступник голови фракції "Справедлива Росія" Михайло Ємельянов. Перший віце-спікер Держдуми від "Єдиної Росії" Олександр Жуков заявив, що "не тільки фракціями, але і в адміністрації президента, і в уряді" опрацьовується питання про спрощений порядок надання російського громадянства громадянам СНД. А після того як депутати "на місці ознайомляться з ситуацією", Дума вирішить і питання про доцільність проведення спеціального засідання щодо ситуації в Україні, сказав він. Оскільки все змінюється дуже швидко, це може відбутися найближчими днями у позаплановому порядку.

Як відомо, 26 лютого до Криму прибула велика група російських депутатів. Делегацію партії "Єдина Росія" у Криму очолив лідер фракції Володимир Васильєв, а до її складу увійшов, зокрема, Микола Валуєв. Лідер "Справедливої Росії" Сергій Миронов, кажуть у партії, прибув без "групи підтримки". Володимир Жириновський повинен приїхати у п'ятницю. Лідер КПРФ Геннадій Зюганов не поїхав, але в Україну виїхав його радник, депутат Олександр Ющенко. Окрім того, вирушив і глава комітету з оборони Володимир Комоєдов (екс-командувач Чорноморським флотом).

В думі відзначають, що подальші дії, які може зробити Москва, залежать від Києва, і не приховують, що направлені на Україну законопроекти можуть стати лише "засобом тиску" на нову владу. "Це швидше демонстрація можливостей", - заявив політолог Георгій Чижов, який не вірить у можливість силових дій.

У конфлікт, який розгортається навколо Криму, включився і Татарстан. Голова республіки Рустам Мінніханов закликав кримських татар "до миру і згоди з російським населенням". А на позачерговому засіданні парламенту республіки у четвер депутати засудили Майдан і закликали росіян, українців та кримських татар вирішувати "внутрішньодержавні суперечності", зберігши міжнаціональний мир. Щоб донести позицію до кримчан, парламент Татарстану також вирішив відправити в Україну делегацію з п'яти депутатів. Спікер Фарід Мухаметшин підкреслив: "Ми не приймаємо ніякого іншого втручання, окрім дипломатичного, консультативного". У свою чергу екс-президент Татарстану, держрадник республіки Мінтимер Шаймієв, заявивши про "необхідність захисту інтересів величезної кількості росіян в Криму, нагадав, що Україна - "суверенна держава": "Це їхній внутрішньодержавний конфлікт".

У комітеті Верховної Ради у закордонних справах цю ініціативу назвали "істеричними діями". "Україна повинна реагувати спокійно. Ми повинні зробити все, щоб не допустити силового сценарію в цій ситуації, незважаючи на те, що Кремль починає дзвеніти зброєю і видавати такі безглузді ініціативи. Для Росії територіальні претензії до сусідів можуть закінчитися внутрішніми проблемами з сепаратизмом в інших суб'єктах РФ, а недотримання угод щодо гарантій територіальної цілісності України вдарить по міжнародному іміджу РФ",- заявив член комітету народний депутат Володимир Ар'єв ("Батьківщина"). "Треба домовлятися, виробляти спільну позицію, але перш за все ми повинні зберегти територіальну цілісність України",- погодився з колегою член комітету народний депутат Микола Солошенко (Партія регіонів). !zn

Читайте також:

Глава УГКЦ звинуватив Росію у розпалюванні громадянської війни в Україні

Російські інформагентства анонсували прес-конференцію Януковича у Ростові-на-Дону

Мінфін України хоче відновити переговори з Росією про 15-мільярдний кредит

У Путіна не коментують інформацію про Януковича

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі