Нова Стратегія національної безпеки РФ до 2020 року повинна "виключити закритість країни" від зовнішнього світу, вважають у Раді національної безпеки РФ.
У раді безпеки РФ вважають, що активна зовнішня політика допоможе Росії стати більш відкритою світу.
"Учасники засідання виключили закритість країни від зовнішнього світу, зазначивши, що активна зовнішня політика, розвиток співробітництва з іншими державами, залучення іноземних інвестицій і технологій повинні доповнювати власні зусилля з модернізації економіки і зміцненню національної безпеки Російської Федерації", - цитує прес-служба СБ РФ ТАСС.
Раніше президент Росії Володимир Путін і глава російського МЗС Сергій Лавров заявляв, що ізолювати Росію "неможливо".
В грудні 2014 року Путін затвердив нову військову доктрину РФ.
Зокрема, в новій редакції військової доктрини РФ вводиться поняття "неядерне стримування". Так, під неядерним стримуванням мається на увазі підтримання у високій ступені бойової готовності сил загального призначення.
Зміни в першу чергу стосуються появи нових загроз РФ, які проявилися в ситуації в Україні і навколо неї, а також події на півночі Африки, в Сирії, Іраку та в Афганістані, охарактеризували прийняття нової доктрини на сайті Ради безпеки.
При цьому в самому тексті доктрини Україна не згадується.
При цьому в доктрині підкреслено, що Росія вважає правомірним застосування збройних сил для забезпечення захисту своїх громадян, в тому числі що знаходяться за межами Російської Федерації.
У той же час, РФ у своїй доктрині "залишає за собою право застосувати ядерну зброю у відповідь на застосування проти неї або її союзників..а також у разі агресії проти Росії із застосуванням звичайної зброї, коли під загрозу поставлене саме існування держави".
У 2014 році, РФ відкрила новий вимір своєю "активної зовнішньої політики", анексувавши Крим і зайнявши активну роль в конфлікті на Сході України, а у вересні 2015 року, - почавши інтервенцію до Сирії.