Росія фінансує військові операції "Талібану" в Афганістані проти НАТО через приховану програму відмивання доходів від продажу контрабандного пального. Цю інформацію британська газета "The Times" дізналася від членів ісламістської групи, а також від деяких афганських офіційних осіб.
За наявними даними, російські спецслужби відправляють колони автоцистерн з паливом в Афганістан через контрольно-пропускний пункт Хайратон на кордоні з Узбекистаном.
Звідти контрабандний вантаж безкоштовно доставляють підставним компаніям, які діють від імені угрупування "Талібан".
Видання зазначає, що такий механізм дозволяє продавцям отримати від продажу палива близько 2,5 млн доларів США готівкою кожен місяць. Контрабандний вантаж доставляється безпосередньо терористам в зоні ведення бойових дій.
Росія посилила свою підтримку в останні місяці, явно намагаючись зміцнити "Талібан" проти "Ісламської держави, пише газета.
"Ми перепродуємо паливо і розподіляємо гроші прямо серед наших командирів", - розповів виданню казначей "Талібану" з провінції Газні. Йому було дозволено поспілкуватися з журналістом газети в рамках зусиль "Талібану" по оприлюдненню своїх відносин з міжнародними покровителями у відповідь на рішення президента Трампа в серпні направити додатково 3800 американських військових і нове фінансування афганському уряду, йдеться в статті.
"Ми приймає гроші від росіян без великої охоти, але це необхідно на даному етапі нашого джихаду", - цитує газета казначея.
"РФ почала постачання палива нам 18 місяців тому, - розповів 23-річний казначей журналісту The Times.
Спочатку це були лише кілька танкерів, щоб протестувати систему. Але потім кількість раптово зросла, і кожен місяць прибувало багато танкерів, уточнив він.
"Росіяни дають все це нам безкоштовно - ми просто платимо мито за ввезення, а потім залишаємо прибуток собі", - каже представник талібів.
Діям Росії є два пояснення. "Москва вважає неофіційний союз з "Талібаном" потенційно корисним на тій підставі, що ворог її ворога її друг", - йдеться в статті. "Президент Путін вважає ІДІЛ загрозою російським інтересам від Сирії до Владивостока. Зі свого боку, "Талібан" розглядає ІДІЛ в Афганістані не як союзника у відновленні теократії, а як супротивника в боротьбі за місцеву владу", - резюмує британське видання.