РФ буде боротися з "упередженою інформацією" і "підривом патріотичних традицій" в інтернеті – Ъ

Поділитися
РФ буде боротися з Росія стурбована "впливом Заходу" в інтернеті
Автори нової "Доктрини інформаційної безпеки РФ" занепокоїлися наявністю в мережі великої кількості матеріалів західних ЗМІ.

В 2016 році повинна бути прийнята нова "Доктрина інформаційної безпеки РФ" на зміну чинному документу від 2000 року. У документі автори нової доктрини виділяють п'ять блоків загроз національній безпеці країни в інформаційній сфері, головною з яких, виходячи з частоти згадування, є використання сучасних технологій для дестабілізації внутрішньополітичної і соціальної ситуації в Росії, повідомляє "Коммерсантъ".

Текст нової доктрини "фактично на 100% готовий" і зараз проходить фінальну стадію узгодження.

Відповідно до доктрини, національним інтересам в інформаційній сфері Росії може перешкодити ряд загроз, оскільки "інформаційний простір все частіше використовується для вирішення воєнно-політичних завдань, а також у терористичних та інших протиправних цілях".

Зокрема, у доктрині вказані наступні загрози:

- нарощування зарубіжними країнами потенціалу в сфері ІКТ (Інформаційно-комунікаційні технології-ред.), у тому числі для впливу на критичну інформаційну інфраструктуру РФ та технічної розвідки щодо російських держорганів, наукових організацій та підприємств оборонно-промислового комплексу;

- використання спецслужбами інших держави ІКТ "як інструмента для підриву суверенітету і територіальної цілісності інших країн, "дестабілізації внутрішньополітичної і соціальної ситуації";

- зростання масштабів комп'ютерної злочинності;

- "відставання РФ від провідних зарубіжних держав у створенні конкурентоспроможних ІКТ і продукції на їх основі";

- "прагнення окремих держав використовувати для досягнення економічного і геополітичного переваги технологічне домінування в глобальному інформаційному просторі".

Загрозою також називаються матеріали західних ЗМІ, які "містять необ'єктивну та упереджену інформацію про зовнішній і внутрішній політиці РФ" і згубно впливають на населення країни.

Таким чином наголошується необхідність "протидії діяльності по інформаційному впливу на населення і в першу чергу на молодих громадян країни, що має на меті підрив історичних, духовних і патріотичних традицій в області захисту вітчизни".

Читайте також: 20 країн світу вперше погодилися на обмеження своїх дій в інформаційному просторі – "Ъ"

У вересні директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер висловив серйозну стурбованість у зв'язку з кіберактивністю Росії, яка загрожує національній безпеці Сполучених Штатів Америки. "Російське Міноборони створює власне кіберкомандування, яке, за оцінкою російських офіційних посадових осіб, буде відповідати за реалізацію наступальних заходів в кіберпросторі", - зауважив глава американської національної розвідки.

Видання Newsweek писало, що хакери стали найпотужнішою зброєю Росії. В жаргоні хакерів існує поняття ефекту "від кібернетичного до фізичного". Це означає здатність хакера впливати на реальний світ за допомогою інструментів у віртуальному. І часто цей вплив має деструктивний характер.

Причетність до таких атак Росії дуже турбує Захід, оскільки це єдина країна, яка на сьогодні намагається поєднувати кібернетичні удари із реальним наступом танків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі