20 країн світу (включаючи США, Китаю, Росію, Великобританію, Францію, Бразилію, Японію, Південну Корею та Ізраїль) вперше погодилися на обмеження своїх дій в інформаційному просторі, передає з посиланням на доповідь експертів ООН "Коммерсантъ".
Повідомляється, що дані держави вперше погодилися на обмеження своїх дій в інформаційному просторі.
У доповіді говориться, що "в глобальному середовищі інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) простежуються тенденції, які викликають стурбованість, включаючи різке збільшення кількості інцидентів, пов'язаних зі шкідливим використанням подібних технологій державами і недержавними гравцями".
Також держави домовилися "заохочувати використання ІКТ в мирних цілях і запобігати конфліктам, які виникають у результаті їх застосування". Зокрема, вони зобов'язуються не здійснювати кібератаки на об'єкти критично важливої інфраструктури один одного, наприклад, АЕС, банки, системи управління транспортом або водопостачанням.
Крім цього, держави також зобов'язуються не звинувачувати один одного в кібератаках голослівно: "Звинувачення держав в організації і здійсненні протиправних діянь мають бути доведені".
В кінці липня повідомлялося, що без робочої пошти залишилися голова Об'єднаного комітету начальників штабів США Мартін Демпсі і сотні військових і цивільних співробітників відомства. На даний час їм наданий тимчасовий доступ до перепискам.
У червні 2015 року хакерські атаки активізувалися по всьому світу. 5 червня хакери викрали інформацію про 4 млн держслужбовців США. 9 червня сирійські хакери зламали сайт армії СШАі залишили там кілька повідомлень. Одне з них свідчить: "Твої командири посилають тебе померти в бою". 14 червня хакери зламали комп'ютер Ангели Меркель і відправили кілька листів від її імені. Зловмисники проникли в мережу бундестагу через "троянський вірус". А через пару днівнайбільше сховище паролів заявило про хакерську атаку на свої бази.
Видання Newsweek писало, що хакери стали найпотужнішою зброєю Росії. В жаргоні хакерів існує поняття ефекту "від кібернетичного до фізичного". Це означає здатність хакера впливати на реальний світ за допомогою інструментів у віртуальному. І часто цей вплив має деструктивний характер.
Причетність до таких атак Росії дуже турбує Захід, оскільки це єдина країна, яка на сьогодні намагається поєднувати кібернетичні удари із реальним наступом танків. Раніше стало відомо, що російські хакери проникли в електронну пошту президента Барака Обами.