Результати кримінального розслідування авіакатастрофи "Боїнга" рейсу МН17, збитого в Донбасі будуть опубліковані восени. Планується, що буде представлена уточнена інформація про зброю, з якої збитий літак, а також про місце, звідки був зроблений постріл.
Як повідомили в прокуратурі Нідерданди, "розслідування трагедії значно просунулося вперед, проте виникають певні нюанси, які вимагають трохи більше часу, ніж очікувалося".
Затримка у підведенні підсумків пояснюється тим, що країнам, залученим до розслідування, відправили кілька запитів, відповіді на які очікуються протягом двох місяців. Зокрема йдеться надання Росією інформації про системи "Бук".
Нагадаємо, що мета розслідування - виявлення та притягнення до відповідальності осіб, винних у катастрофі "Боїнга".
Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що прямував за курсом Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на сході України 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 чол., всі загинули. З них - 192 підданих Нідерландів (один мав громадянство США), 44 громадянина Малайзії, серед яких 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 - Індонезії, 10 - Великобританії (один мав і громадянство ПАР), четверо німців і четверо бельгійців, троє філіппінців, один громадянин Канади і один - Нової Зеландії.
Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка займалася розслідуванням причин катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій говориться, що літак був збитий ракетою класу "земля - повітря", випущеної з установки "Бук".
У листопаді 2015 року президент Петро Порошенко під час візиту до Нідерландів заявив, що Україна використовує членство в Радбезі ООН у розслідуванні трагедії "Боїнга" рейсу МН17.
У травні 2016 року австралійська юридична фірма LHD подала позов проти Росії і російського президента Володимира Путіна в Європейський суд з прав людини від імені родичів жертв "Боїнга" "Малайзійських авіаліній" рейсу MH17, збитого 17 липня 2014 року над не підконтрольними Україні територіями східної частини країни.
Позов, у якому РФ і Путін зазначаються в якості відповідача і який вимагає компенсацію в розмірі 10 млн доларів за кожного пасажира, який був поданий 9 травня.
У травні 2016 року приватна розвідувально-аналітична організація Stratfor підтвердила поява в Донбасі системи "Бук" з Росії незадовго до збиття MH17. зокрема, супутникові знімки, зроблені компанією AllSource Analysis, яка виступає партнером американської приватної розвідки, підтверджують, що конкретна система "Бук" перетнув український кордон і була в зоні АТО на підконтрольній російським силам території.
А група Bellingcat встановила "господарів" "Бука", який збив MH17. "Бук" номер 332 приписаний до 53-й бригаді військ протиповітряної оборони Збройних сил Росії.