Він вважає, що влада Росії відчує серйозні наслідки, якщо нафта впродовж найближчих двох років коштуватиме від 80 до 90 доларів за барель. При такій ціні Кремлю вистачить грошей, щоб утримувати економіку на плаву до 2017 року. Однак це лише відкладе реальну проблему – реальне зниження доходів держави і відтоку капіталу з Росії.
Прогнози уряду, які передбачають ріст економіки на 2% в 2015 році вже виглядають надто оптимістичними. Навіть до обвалу цін на нафту, реальний прогноз в Росії передбачав ріст лише на 1%, а міжнародні експерти говорили про 0,5%.
Економіст пише, що уряд Путіна ніколи не стикався з такими жорсткими фінансовими проблемами. Навіть під час фінансової кризи в 2008-2009 роках бюджет Росії був збалансований на основі ціни 50 доларів за барель нафти. А крім того в Росії був значно більший державний фонд, сума якого становила 20% від ВВП.
Тепер же грошей на довго не вистачить. Тому уряду доведеться або урізати державні витрати і публічно зізнатися у неспроможності виконати передвиборчі обіцянки Путіна, або збільшити податки і ще більше скоротити інвестиції і ріст ВВП.
Гурієв припускає, що Путін може ще більше посилити пропаганду і політичні репресії, щоб переконати росіян у необхідності підтримувати Кремль на фоні таких серйозних економічних проблем.
Нагадаємо, що останніми днями після стрімкого падіння, ціни на нафту почали рости. Але російський рубль оновив мінімуми, незважаючи на те, що нафта подорожчала. !zn