Режим Путіна використовує репресії як агітацію перед виборами – Rzeczpospolita

Поділитися
Режим Путіна використовує репресії як агітацію перед виборами – Rzeczpospolita © Офіційний сайт Кремля
Путін не хоче справжньої конкуренції на думських виборах у вересні

З літака на Варшаву російська поліція зняла опозиціонера Андрєя Півоварова. Одночасно спецназ увірвався у квартири та офіси кількох його друзів. "Ось і почався 1937 рік. А ви не вірили", - твітнув інший опозиціонер Гєннадій Гудков, маючи на увазі рік сталінської чистки. Поліція штурмувала квартиру сестри його дружини в Москві. Після перевірки її взяли під варту, пише польська газета Rzeczpospolita.

Сам Гудков, колишній депутат Держдуми Росії, зараз живе в Болгарії, куди емігрував, побоюючись за свою безпеку. Але в Росії політичну діяльність як і раніше веде його син Дмітрій, у якого також відбулися обшуки.

"Я не знаю формальної причини, але фактична, ймовірно, ясна", - сказав Гудков-молодший.

"На попередніх виборах, у 2016 році, коли «кримський синдром» ще тривав і ліберальну опозицію таврували як зрадників країни, тільки Дмітрій Гудков вступив в боротьбу з кандидатами від влади", - пояснив Rzeczpospolita аналітик Алєксандр Макаркін причини переслідування політика перед майбутніми осінніми виборами в Держдуму.

Влада заарештовували людей, пов'язаних з ініціативами та організаціями ще одного опозиціонера - Міхаіла Ходорковського. Півоварова звинуватили в діяльності в "небажаної організації" (як це визначено російським законодавством) або "Відкритої Росії".

"Вони вважають, що кращий спосіб - посадити всіх за ґрати. (...) Я дивлюся на це з острахом", - сказав колишній мер Єкатеринбурга, ще один опозиціонер Євгєній Ройзман.

Соціолог Дмітрій Орєшкін вважає, що "партія влади" користується лише 15% підтримкою росіян, хоча серед тих, хто вирішив проголосувати, вона досягає 25-30%.

"Кремль не хоче ніякої політичної конкуренції з незалежними політиками, він йде на чисто репресивні методи ведення передвиборчих кампаній", - уклав прихильник Навального Лєонід Волков.

Макаркін підтвердив, що "жорстокість дій влади викликана значними електоральними проблемами".

"Після 2018 року стало ясно, що стигматизація ліберальної опозиції як «агентів Заходу» вже не працює. Влада звикла говорити про патріотизм і «віроломних, гнилих лібералів», тепер у відповідь стали чути питання про пенсії. А з 2013 року наша економіка не зростає, вона або знаходиться в рецесії, або, найчастіше, в стагнації, яку люди вже відчувають", - сказав він.

На місцевих виборах опозиція стала перемагати, наприклад, в сибірських містах Томську і Новосибірську, де виграли прихильники Навального. «Навіть в провінції був попит на зміни", - сказав Макаркін. "Поки президент Трамп був на чолі США, який байдуже говорив про демократичні проблеми Росії, Кремль ігнорував опозицію. Але з командою Байдена все змінилося. Однак в рамках підготовки до зустрічі Путіна з Байденом ні адміністрація США, ні Кремль не будуть стривожені репресіями проти російської опозиції".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі