Reuters: «Газпром» може втратити третину експорту газу в Європу у 2022 році

Поділитися
Reuters: «Газпром» може втратити третину експорту газу в Європу у 2022 році
На РФ припадає близько 40% поставок газу в Європу.

Експорт газу російської компанії «Газпром» у Європу може скоротитися приблизно на третину вже цього року через «конкуренцію» зі скрапленим природним газом, а також унаслідок планів переходу на розрахунки за газ у рублях. На частку РФ припадає близько 40% поставок газу в Європу, однак країни Заходу все активніше намагаються відмовитися від російських енергоносіїв після вторгнення Росії в Україну, пише Reuters.

На думку аналітиків, плани РФ отримувати плату від «недружніх» країн за газ у рублях підірвали перспективи експорту російського газу, оскільки Європа назвала це «шантажем», і майже одноголосно відмовилася дотримуватися таких умов Кремля.

Аналітик Сергій Капітонов з енергетичного центру Московської школи управління «Сколково» вважає, що поставки «Газпрому» в Європу можуть скоротитися на 40-45 млрд кубометрів уже цього року з приблизно 150 млрд кубометрів у 2021 році.

Глава відділу досліджень газового ринку в Rystad Energy Синдре Кнутссон зазначив, що обсяги поставок можуть впасти ще більше під впливом спроб покупців стати менш залежними від Росії, або унаслідок того, що РФ стримує обсяги поставок, зокрема, через розбіжності навколо того, в якій валюті газ повинен бути оплачений.

Кнутссон також не виключає зупинки потоків газу через Україну, якщо війна завадить безпечному продовженню роботи трубопроводу.

Найбільшими імпортерами газу від «Газпрому» в Європі у 2021 році були Німеччина (45,8 млрд куб. м), Італія (20,8 млрд куб. м) та Австрія (13,2 млрд куб. м).

РФ є головним постачальником газу для Німеччини, поставляючи дещо менше третини її газу, в той час як Італія отримує близько 40% імпортованого газу, а Австрія - 80% природного газу з Росії.

Наразі тільки Угорщина погодилася перейти на схему оплату газу рублями, за якою покупці здійснюють платежі в іноземній валюті через російський «Газпромбанк», який згодом конвертує валюту в рублі.

Однак у Єврокомісії заявили, що оплата російського газу в рублях покупцями з ЄС буде порушенням режиму санкцій блоку проти РФ.

Чому Європа ніяк не домовиться про повне ембарго на експорт енергоносіїв із РФ? Чому часткове або нетривале ембарго — хибна й небезпечна стратегія? Чи повинна і сама Україна відмовитися від транзиту російського газу? Відповіді на ці запитання — у статті Михайла Гончара "Європа в енергетичній пастці Росії: як подолати залежність?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі