Вчені Європейського Союзу (C3S) заявили, що цей рік буде найспекотнішим у світі з моменту початку спостережень, причому "надзвичайно високі температури", як очікується, збережуться принаймні в перші кілька місяців 2025 року. Про це повідомляє Reuters.
У C3S зазначили, що дані з січня по листопад підтвердили, що 2024 рік стане найспекотнішим роком за всю історію спостережень і першим, в якому середня глобальна температура перевищить на 1,5 градуса за Цельсієм (2,7 градуса за Фаренгейтом) рівень доіндустріального періоду 1850-1900 років.
Також наголошується, що попереднім найспекотнішим роком в історії спостережень був 2023 рік.
У матеріалі нагадали, що у 2024 році екстремальна погода охопила весь світ: сильна посуха вдарила по Італії та Південній Америці, смертельні повені були зафіксовані в Непалі, Судані та Європі, спека в Мексиці, Малі та Саудівській Аравії забрала життя тисяч людей, і були катастрофічні циклони в США та на Філіппінах.
Минулий місяць став другим найтеплішим листопадом за всю історію спостережень після листопада 2023 року.
"Ми все ще перебуваємо на майже рекордній території глобальних температур, і це, ймовірно, залишиться принаймні протягом наступних кількох місяців", – сказав дослідник клімату "Коперника" Жюльєн Ніколя.
Викиди вуглекислого газу від спалювання викопного палива, кажуть вчені, є основною причиною зміни клімату.
Нагадаємо, країни-учасники Кліматичної конференції COP29 у Баку прийняли цільовий показник глобального фінансування в розмірі 300 мільярдів доларів щороку до 2035 року для допомоги країнам, що розвиваються, у боротьбі зі зміною клімату. Укладена та схвалена вранці в неділю угода з’явилася після двох тижнів публічних і закритих взаємних звинувачень.