До кінця століття середня температура може піднятися на чотири градуси Цельсія – вчені

Поділитися
До кінця століття середня температура може піднятися на чотири градуси Цельсія – вчені Аерозолі впливають на екстремальні погодні явища © unsplash/thomasrichter
Паризька угода прагнула обмежити це підвищення 1,5 градусами.

Вчені провели моделювання змін клімату, що базується на поточних темпах викидів парникових газів. Воно показало, що за найгіршого сценарію до 2100 року температура на Землі підніметься на 4,3 градуса Цельсія порівняно з доіндустріальним рівнем, повідомляє Phys.org.

Паризька кліматична угода, підписана у 2015 році, прагнула обмежити потепління двома градусами, в ідеалі, - середня температура не повинна була піднятися вище за 1,5 градуса Цельсія порівняно з доіндустріальним рівнем.

Дослідження також показало, що для досягнення цієї мети викиди парникових газів мають досягти піку у 2025 році, а потім знизитись на 43% до кінця століття.

Вчені визнають, що досягнення вуглецевої нейтральності до 2025 року є першочерговим завданням, але вони також виявили проблему аерозолів та їхній вплив на потепління клімату. За їх словами, скорочення концентрації атмосферних аерозолів посилює екстремальні погодні явища.

За словами дослідників, три компоненти нерозривно пов'язані один з одним. Зниження викидів парникових газів, пов'язаних з використанням викопного палива, призводить до зниження концентрації інших забруднювачів, таких як тропосферний озон та аерозолі. Цей озон утворюється в результаті хімічних реакцій викидів транспортних засобів та димових труб, часто виявляючись у вигляді смогу, що переважає у містах. І цей озон підвищує температуру планети, вловлюючи більше сонячної радіації.

Дослідники змоделювали вплив окремих парникових газів, озону та аерозолів в умовах вуглецевої нейтральності. Моделі, засновані лише на дії парникових газів, показали, що до 2050 року температура на Землі зростатиме, досягаючи пікового значення 0,2 градуса Цельсія над Гренландією.

Але коли в моделювання ввели атмосферні аерозолі, температура значно зросла до двох градусів Цельсія в Північній півкулі. При цьому до 2100 року таке потепління продовжиться і температура зростатиме.

У моделях, які враховували лише вплив парникових газів, у тропічних широтах спостерігалося підвищення рівня опадів. Коли ж у моделі додавали зниження концентрації аерозолів, кількість опадів збільшилася у всій Північній півкулі.

Вчені зазначають, що для досягнення мети у стримуванні глобального потепління в межах 1,5 градусів Цельсія необхідно пом'якшити вплив скорочення концентрації аерозолів в умовах вуглецевої нейтральності. А для цього потрібно суттєво скоротити викиди парникових газів та тропосферного озону.

Раніше інша група вчених проаналізувала 180 статей, присвячених смертності від змін клімату, і прийшла до висновку, що спалювання викопного палива може незабаром обернутися для людства смертним вироком.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі