Репресії в Білорусі тривають: затриманий колишній дипломат і ще 20 осіб

Поділитися
Репресії в Білорусі тривають: затриманий колишній дипломат і ще 20 осіб Фото: eutoday.net
Родичі не знають, де він знаходиться зараз.

У Білорусі тривають акції силовиків щодо опозиційно налаштованих громадських діячів країни, які виступають проти режиму Лукашенка. У Мінську затримали колишнього посла країни в Словаччині Ігоря Лещеню.

Рік тому він одним з перших серед дипломатів підтримав мирні протести в Мінську та Бресті, повідомляє місцеве видання Zerkalo.

Після наростання протестів в Білорусі він подав у відставку, а через місяць Лукашенко позбавив його і ще двох послів дипломатичного рангу за підтримку протестів.

Затримання відбулося одразу після виступу дипломата на цифровий майданчику "Сход", створеної "для вираження інтересів і думки народу Білорусі".

"Сход" - це віртуальна платформа, де можна висувати своїх представників, а також їх обирати. Планується, що представники з усієї країни - 328 осіб - зможуть відстоювати інтереси своїх виборців і брати участь в національному діалозі. На платформі територія країни розбита на віртуальні ділянки, які відповідають адміністративним поділом Білорусі. Кандидати в делегати заповнюють анкети та висуваються від своїх ділянок. Голосування відбувається за допомогою чат-бота.

Родичі Лещені заявили, що у нього вдома в Жодіно вже відбувся обшук, після якого дипломата відвезли силовики. Сім'я досі не знають, де він.

Лещеню могли доставити в КДБ на допит або затримали в СІЗО КДБ.

Обшуки також відбулися у інших 20 делегатів "сходити". Це Володимир Мельник, Максим Жуков, Олексій Адамович, Олексій Плавінський, Сергій Ванинський, Олексій Деревяго, Наталя Абрашина-Жадаєва, Радислав Фетисов, Василь Лопатин, Ігор Новік.

Після допиту відпустили раніше затриманого Дениса Садовського. Зараз він під підпискою про нерозголошення, розповіла його дружина Тетяна Усінович. Вдома у політика пройшов обшук.

Доктор фізико-математичних наук, професор і делегат "сходити" Наталія Абрашіна-Жадаева написала в Facebook, що проходить свідком "за фактом деяких (6-8) статей КК". Розмову з професором проводили в КДБ. Зараз вона під підпискою про нерозголошення.

На зв'язок не виходять делегати "сходити" Олексій Блажевич і Євген Протасеня.

У серпні минулого року в Білорусі спалахнули протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян. За цей час тисячі людей були затримані і побиті силовиками, щонайменше п'ять протестуючих загинули. Десятки людей зникли безвісти.

Сім європейських держав, включаючи Україну, приєдналися до санкцій, які Європейський Союз ввів проти чиновників режиму Олександра Лукашенка. Крім України, санкції підтримали країни-кандидати в члени ЄС. Власні санкції вели США, Канада і Великобританія.

Угон літака Ryanair з журналістом Романом Протасевичем на борту і продовження політичних репресій, інцидент з легкоатлеткою Христиною Тімановскою на Олімпіаді в Токіо стали підставами для нових санкцій.

У відповідь Лукашенко почав використовувати нелегальних мігрантів в якості інструменту контрсанкцій. Детальніше - в статті Олексія Коваля "Лукашенко загрожує Європі нелегальними мігрантами" для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі