У 2020 році в світі було вбито 50 журналістів у зв'язку з їх професійною діяльністю.
Про це повідомила на своєму сайті організація "Репортери без кордонів".
Більшість зафіксованих випадків сталися в країнах, де немає військових конфліктів. У 2019 загинуло 53 журналісти.
Підкреслюється, що в 2020 році через пандемію журналісти менше працювали "у полі" і на місці подій.
"Все більше журналістів вбивають в країнах, які вважаються мирними. У 2016 році 58% випадків загибелі співробітників ЗМІ відбулося в зонах бойових дій. Зараз тільки 32% смертельних випадків довелося на країни, що роздирається війною, такі як Сирія або Ємен, або країни з конфліктами низької або середньої інтенсивності, такі як Афганістан і Ірак", - йдеться в доповіді.
Велика частина випадків смерті журналістів, а саме 68%, припали на мирно існуючі держави. Найвище число загиблих журналістів в Мексиці (вісім чоловік), Індії (чотири людини), Філіппінах (три людини) і Гондурасі (три людини).
Серед всіх журналістів, які загинули у 2020 році, навмисно було убито 84%. У 2019 ця частка становила 63%. Відзначається, що деякі журналісти були вбиті з особливою жорстокістю.
В опублікованій два тижні тому першій частини документу "Репортери без кордонів" зібрана статистика про затриманих, зниклих без вести або потрапили в заручники журналістів. Там було написано про те, що майже 400 журналістів знаходиться за гратами. Більше половини журналістів були позбавлені волі в одній з таких країн, як КНР, Саудівська Аравія, Єгипет, В'єтнам, Сирія.
Раніше повідомлялося, що в Україні з 2015 року при виконанні службових обов'язків загинули 39 поліцейських.
Тільки за 2019 рік було поранено 1 384 поліцейських, - це вогнепальні, ножові поранення і поранення після вибуху, а також нанесення різного роду тілесних ушкоджень.
На війні в Донбасі з початку 2020 року загинули 49 українських військових, з них четверо - під час перемир'я, повідомили в Генштабі ЗСУ.
Там відзначають істотне зменшення бойових втрат з початком "повного і всеосяжного припинення вогню" 27 липня.
Станом на 13 грудня, було поранено 332 бійця. З них за час перемир'я - 15. З 13 грудня в Донбасі поранили ще трьох українських військових.
"Кількість небойових втрат військовослужбовців ЗСУ за період проведення бойових дій під час ООС 2020 року становить 70 осіб, з них з 27 липня - 15 осіб", - йдеться у відповіді Генштабу.
До небойових втрат належать смерті військових від хвороб, нещасних випадків, самогубств та інших причин.
Журналістика стає все більш небезпечною професією у всьому світі, зокрема в США. 2020 рік з глобальної пандемією і широкомасштабними соціальними заворушеннями продовжив цю тенденцію. За рік у світі було вбито більше 40 журналістів. Відповідно до щорічного опитування Комітету захисту журналістів, протягом 2020 року була заарештовано рекордну кількість репортерів.