Ренці вдає "доброго поліцейського" у протистоянні ЄС проти Путіна – FT

Поділитися
Ренці вдає Ренці говорить про санкції проти РФ з G7 і водночас про співпрацю з Путіним. Ілюстрація © kremlin.ru
Італійський прем'єр обговорює з G7 санкції проти Росії і водночас говорить з Путіним про співпрацю.

В понеділок прем'єр-міністр Італії Матео Ренці стояв на боці "Великої сімки", коли лідери країн-учасниць погрожували Росії жорсткішими санкціями за дестабілізацію Сходу Україні.

А вже в середу він тепло зустрічав президента Володимира Путіна у Мілані і жартував з ним про горілку і футбол. Про це на сторінках Financial Times пише Джеймс Політі.

"Сподіваюся, наша збірна задасть вам жару", - жартував італійський прем'єр, намагаючись завуалювати корупційний скандал FIFA, який навис над російським правом провести Чемпіонат світу з футболу в 2018 році.

А Путін у свою чергу назвав Італію російським "найбільшим партнером у Європі" і відзначив міцні відносини між країнами, які підтримують 500 років. Обмін реверансами нагадує про існування дуже "ніжних" відносин між Італією і Росією в той час, коли ЄС намагається змусити Путіна відмовитися від своїх агресивних амбіцій.

Коли Євросоюз вирішив ввести санкції проти Росії у минулому році, західні дипломати тривожилися через італійсько-російські відносини і вважали офіційний Рим "слабкою ланкою" у спільній позиції проти Москви. Такі ж побоювання були і в часи, коли прем'єр-міністром Італії був Сільвіо Берлусконі.

Минулого жовтня Путін після тяжкої розмови з канцлером Ангелою Меркель щодо України поїхав до Берлусконі, щоб разом випити. Він також збирався зустрітися зі старим другом у Римі і для цього скоротив свою зустріч з Папою Франциском. Для Путіна поїздка в Італію була спробою продемонструвати росіянам, що ніякої дипломатичної ізоляції не існує, а західні країни не такі вже й об'єднані проти Росії, якими вони намагаються здатися.

Експерт Паоло Магрі зауважує, що відносини між Росією і Італією почали стрімко розвиватися після Холодної війни завдяки італійській Компартії і її зв'язкам з СРСР. Відносини зміцнили в часи трьох прем'єрських термінів Сільвіо Берлусконі, який сприяв розвитку торгівельних і бізнес-віносин з Росією. Тепер вони опинилися під загрозою через війну в Україні.

Магрі звертає увагу на те, що італійський бізнес тисне на прем'єр-міністра Матео Ренці і вимагає добиватися скасування санкцій, щоб італійські компанії могли далі заробляти в РФ.

"Підтримка відкритого діалогу в режимі "поганий поліцейський-хороший поліцейський" - це добре для всіх. Не думаю, що це виходить за рамки західної позиції, як про це говорять", - додав Магрі.

Вчора Ренці був точно "хорошим поліцейським". Після обіду з Путіним, він більше говорив про успішну співпрацю між країнами. Він також підкреслював необхідність спільної роботи з Росією у боротьбі проти терористів "Ісламської держави" на Близькому Сході і встановлення порядку в Північній Африці, зокрема у Лівії.

Коли питання дійшло до санкцій Заходу проти Росії, Ренці "викрутився", сказавши, що в них не буде потреби тоді, коли повною мірою будуть виконані мінські угоди. У свою чергу, під час візиту в Італію Путін обізвав "Велику сімку", яка виключила Росію, "клубом за інтересами". Російський лідер дозволив собі зневажливо відгукнутися про даний формат міжнародного співробітництва. Раніше G7 (Франція, США, Великобританія, ФРН, Японія, Італія і Канада) працювала у форматі G8, "Великої вісімки" - за участю РФ. Але в березні минулого року членство Росії в цьому об'єднанні було призупинене через її вторгнення в український Крим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі