Рейтинги схвалення Байдена більш поляризовані, ніж рейтинги Трампа — The Economist 

Поділитися
Рейтинги схвалення Байдена більш поляризовані, ніж рейтинги Трампа — The Economist  © Facebook/Joe Biden
Незважаючи на всі зусилля, Байден, можливо, не зможе об'єднати Америку.

Новий президент США Джо Байден зробив ставку на об'єднання Америки під час своєї передвиборчої кампанії. Інавгураційна промова Байдена зробила акцент саме на перемозі демократії. "Разом ми будемо долати цей темний період в Америці", - сказав Байден, пообіцявши "бути президентом для всіх". Але новий американський лідер вже переконався, що партійна політика буде серйозною перешкодою на шляху до реалізації запланованих цілей, пише журнал The Economist.

Однією з перших цілей Байдена є прийняття законопроекту про надзвичайні витрати на тлі COVID-19. Згідно з опитуванням Quinnipiac University, 68% американців підтримують запропонований демократами фіскальний стимул у розмірі 1,9 трильйона доларів. 78% схвалюють рішення Байдена про виплати більшості американців по 1400 доларів. Але республіканці Конгресу пропонують набагато менший фінансовий пакет - близько 600 мільярдів доларів.

У Сенаті очікуються жорсткі дискусії. Демократи можуть використати спеціальну парламентську процедуру, згідно з якою законопроекти про бюджет можуть прийматися за допомогою 51 голосу. Це дозволило б уникнути затягування прийняття рішення, яке вимагає більше 60 голосів.

Республіканці скаржаться, що Байден так може порушити свою обіцянку про компроміс із ними. Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл назвав це "суперечливим шляхом". Однак Макконнелл та інші республіканці застосовували ту саму стратегію для прийняття рішення про зниження податків у 2017 році.

Обидві сторони сперечаються відносно питання, яке підтримують більшість американців: роздачі виплат. Це може бути поганим початком для президенства Байдена. Згідно з прогнозами Gallup, перспективи Байдена із самого початку досить несприятливі.

Розрив між рейтингами схвалення Байдена від кожної партії є найбільшим коли-небудь зафіксованим для президента США. У лютому 1953 року 84% республіканців та 60% демократів підтримували президента Дуайта Ейзенхауера одразу після його вступу на посаду - різниця в 24 процентних пункти. В опитуванні, опублікованому 4 лютого, Gallup виявив, що 98% демократів і лише 11% республіканців підтримують Байдена, різниця у 87 пунктів. Це навіть ширше, ніж 76 пунктів, з якими зіштовхнувся колишній американський лідер Дональд Трамп на початку свого президентства. Опитування, проведене YouGov для The Economist, також показує, що розрив у рейтингах схвалення Байдена більший, ніж був у Трампа наприкінці його президентського терміну.

Розрив у партійних оцінках президента насправді не провина самого Байдена; він тільки розпочав свою роботу. Довгострокові культурні та політичні тенденції все більше віддаляють та поляризують політичні партії.

У науковій роботі, опублікованій минулого року, зазначається, що ворожнеча між прихильниками різних політичних партій в США почала зростати ще на початку 1990-х. Автори виявили, що інші західні країни, де політична поляризація зросла, також порівняно мало слідкують за інформаційним середовищем, що дозволяє окремим ЗМІ домінувати. Крім того, нещодавня стаття припускає, що лідери американських партій посилюють контроль над своїми колегами у Конгресі.

Все це залишає питання: якщо президент, першочерговим завданням якого є об’єднати поляризовану націю, не зможе цього зробити, то хто ж тоді зможе, резюмує видання.

Трамп став першим президентом в історії, який двічі піддається імпічменту. Перша спроба усунути його з посади, розпочата в 2019 році, провалилася: тоді Сенат, де більшість була у республіканців, виправдав ексглаву держави. Цього разу він піддається імпічменту, коли вже склав повноваження. Детальніше про те, як американські праві екстремісти стали частиною політичного мейнстріму США, читайте в статті Ганни Бродські-Кроткіної "Хто громив Капітолій?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі