Реакція Заходу на агресію Путіна визначатиме відносини з РФ на наступне десятиліття — The Washington Post

Поділитися
Реакція Заходу на агресію Путіна визначатиме відносини з РФ на наступне десятиліття — The Washington Post © Офіційний сайт Кремля
США поставили дипломатію на передній план свого курсу зі стримування Росії.

Сім років тому, під час Революції, український народ виступив проти проросійських політичних лідерів і прийняв свідоме рішення «йти на Захід». Українці обрали вільне, демократичне та незалежне майбутнє. Сьогодні це бажання свободи виглядає ще більш яскравим. Соціологічні опитування часто показують підтримку українців, особливо молоді, вступу до Європейського Союзу та НАТО. І це незважаючи на невпинні спроби Росії підірвати українську демократію шляхом дезінформації, військового залякування та погроз ескалацією, пише The Washington Post.

Російські війська вторглися на Донбас у 2014 році під виглядом «захисту російських громадян» і продовжують вести війну. Україна вистояла і виявила стриманість. І навпаки, позиція Росії останнім часом стала ще більш агресивною: на кордоні з Україною зібралися російські військові. ЗМІ попереджають, що РФ може почати вторгнення в Україну вже в січні.

Москва хоче, аби світ повірив, що вона просто намагається захистити свій кордон від загрози з боку України та НАТО. Цей аргумент безпідставний. Військова позиція України завжди мала суто оборонний характер. РФ показала свої агресивні наміри, вимагаючи припинити розширення НАТО на Схід.

Адміністрація президента США Джо Байдена поставила дипломатію на передній план свого курсу зі стримування Росії. Однак ці зусилля мають бути поєднані з необхідними економічними та військовими заходами, які б посилили дипломатичний підхід.

Для початку, Сполучені Штати повинні розширити військове озброєння, яке вони надсилають Україні, щоб посилити оборонні можливості Києва та адаптувати цю зброю до загрози, з якою можуть зіштовхнутися українці.

З 2014 року Сполучені Штати надали понад 2,5 мільярда доларів допомоги Києву у сфері безпеки. Ця допомога створена для підготовки України до конфлікту на Донбасі, а не до повномасштабного російського вторгнення. Сполучені Штати повинні прискорити надання допомоги, включаючи різні системи оборони, а також засоби радіоелектронної боротьби.

Крім того, адміністрація Байдена не повинна підтримувати спроби змусити Україну поступитися контролем на Донбасі. РФ там користується тією ж «інструкцією», що й у Криму та окупованих регіонах Південної Осетії та Абхазії, намагаючись нормалізувати своє незаконне захоплення територій та заохочуючи створення місцевих, проросійських урядів.

Президент Байден не може закликати президента України Володимира Зеленського йти на будь-які поступки. Важливо вимагати від Росії виведення військ до початку подальших переговорів.

Байдену варто серйозно переглянути запровадження санкцій проти газопроводу «Північний потік-2». Зрозуміло, що президент РФ Владімір Путін готовий порушувати міжнародні норми, щоб просувати те, що Держдепартамент назвав «планом возз’єднання Радянського Союзу».

Росія використовує свої енергетичні ресурси як зброю, вимагаючи геополітичних поступок. Адміністрація США повинна тісно співпрацювати з новим урядом Німеччини, щоб газопровід не запрацював. В інтересах Європи позбавити Путіна чергового інструменту впливу на американських союзників.

Сполучені Штати повинні продовжувати будувати міжнародну коаліцію партнерів у Європі та інших країнах, які бачать загрозу Кремля. Такий підхід у Конгресі підтримується двома партіями, оскільки політики розуміють, що трансатлантична єдність має вирішальне значення у реагуванні на агресію РФ.

Україна, Грузія, країни Балтії та інші колишні «республіки» Радянського Союзу вирішили шукати вільне та демократичне майбутнє — вони взяли курс на Захід, а не на Росію. Відмова підтримати ці країни узгоджується з бажанням РФ позбавити незалежні східноєвропейські країни їхньої національної ідентичності.

Те, як Захід реагує зараз, визначить траєкторію його відносин із Росією та Путіним на наступне десятиліття. Підтримуючи союзників, США допоможуть підтримувати вільну та стабільну Європу, що відповідає інтересам демократичних країн, резюмує видання.

17 грудня Міністерство закордонних справ РФ показало проект договорів між Росією зі США та НАТО про взаємні «гарантії безпеки». Москва хоче, щоб альянс НАТО відмовився від вступу України та пообіцяв не здійснювати жодної військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі та Центральній Азії.

США та РФ проведуть переговори щодо ситуації загрози України з боку Росії та контролю за ядерним озброєнням 10 січня.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі