"Ледве я сів у крісло, як Володимир Путін сказав мені, що НАТО, головою якого я тоді був, більше не потрібне і повинне бути розформоване", - пригадує він у статті.
"Після закінчення Холодної війни ми розпустили блок Варшавського договору. Так само ви повинні розпустити НАТО. Воно – релікт Холодної війни", - цитує Расмуссен слова Путіна, які він сказав у грудні 2009 року, коли тодішній голова північноатлантичного військового блоку приїхав з офіційним візитом в Москву.
Автор додає, що тоді він відчув, що Путін збирається кинути виклик світовому порядку, який США успішно збудували після Другої світової війни. І от в 2014 році Росія вторглася в Україну, а згодом почала військові дії в Сирії.
"Як колишній прем'єр-міністр Данії і Генеральний секретар НАТО, я знаю, наскільки важливе американське лідерство. Нам надзвичайно потрібен президент США, який зможе і захоче повести за собою вільний світ і протистояти таким автократам, як Путін. Такий президент, який буде лідером на передовій, а не в тилу. Світові потрібен поліцейський, щоб свобода і процвітання взяло гору над силами пригноблення. І єдиний надійний і бажаний кандидат на цю роль – це США. Тому президентські вибори повинні стати переломною точкою в історії", - пише Расмуссен.
Він нагадує, що Близький Схід охоплений війною, в Північній Африці Лівія занепала і стала місцем скупчення терористів. У Східній Європі агресивна Росія жорстоко атакувала Україну і окупувала частину її територій. Китай демонструє м'язи своїм сусідам, а КНДР погрожує ядерними атаками.
"У інтегрованому світі стало кліше говорити про "глобальне село". Але зараз це село у вогні, а сусіди б'ються один з одним на тлі полум'я. Так само, як нам потрібен поліцейський, щоб відновити лад, нам потрібен пожежник, який загасить конфлікт, такий собі мер, розумний і чутливий, який очолить відбудову", - пише Расмуссен.
На цю роль він теж бачить лише єдину кандидатуру США. Тому що Росія одержима ідеєю відродити радянську імперію. Китай все ще лишається регіональним гравцем. Європа ж слабка, розділена і не має лідера. А старі сили – Франція і Великобританія – тепер надто малі, щоб відігравати глобальну роль, яку вони колись відігравали.
Нещодавно екс-генсек НАТО Расмуссен закликав продовжити санкції проти Росії на рік, а не на півроку. Він нагадав про наближення виборів в Німеччині і Франції. Тому, на його думку, санкції потрібно продовжити на довший період, щоб цим питанням не маніпулювали політики у боротьбі за владу.
Тим часом, аналізуючи останню промову президента США перед Генеральною асамблеєю ООН, видання Washington Post писало, що у Обами були хороші ідеї, які він так і не втілив.