Голова Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй у понеділок передав заяву Палестинської автономії на розгляд комітету з питань прийняття нових членів до всесвітньої організації, пише Reuters.
Посол Мальти в ООН Ванесса Фрейзер запропонувала, щоб комітет зібрався в понеділок у другій половині дня для розгляду заявки, додавши, що обговорення має відбутися цього місяця. У квітні Мальта головує в Раді Безпеки.
«Ми щиро сподіваємося, що через 12 років після того, як ми змінили свій статус на статус держави-спостерігача, Рада Безпеки просунеться на шляху до реалізації глобального консенсусу щодо рішення про дві держави, прийнявши державу Палестина в повноправні члени», —заявив журналістам після засідання палестинський посланник в ООН Ріяд Мансур.
Минулого тижня Палестинська адміністрація офіційно звернулася до Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй з проханням поновити розгляд поданої нею у 2011 році заявки на повноправне членство у цій міжнародній організації. Палестинці є державою-спостерігачем в Організації Об'єднаних Націй. Такий самий статус має і Святий Престол.
Комітет, що складається з 15 членів, спочатку оцінює заяву на предмет відповідності вимогам членства в ООН. Після цього заявка може бути або відкладена в довгий ящик, або винесена на офіційне голосування в Раді Безпеки. Затвердження вимагає щонайменше дев'яти голосів «за» і відсутності вето з боку США, Росії, Китаю, Франції та Великої Британії.
«Комітет повинен обговорити це питання протягом квітня», — сказала Фрейзер журналістам напередодні засідання.
Раніше в понеділок Рада Безпеки зібралася за зачиненими дверима, щоб обговорити лист від Палестини.
Минулого тижня Мансур повідомив агентству Reuters, що мета полягає в тому, щоб Рада прийняла рішення на міністерській зустрічі з питань Близького Сходу 18 квітня.
Посол Ізраїлю в ООН Гілад Ердан заявив раніше у понеділок, що палестинська держава буде загрозою для національної безпеки Ізраїлю, назвавши цей крок не лише кричущим порушенням Статуту ООН, але й таким, що порушує фундаментальний принцип — досягнення компромісу за столом переговорів.
«ООН роками саботувала мир на Близькому Сході. Але сьогоднішній день знаменує собою початок точки неповернення», — зазначив він.
Армія оборони Ізраїлю відвела основні підрозділи з північної частини Сектору Гази. Це відбулось вночі, у неділю – 7 квітня. Відведення співпало із жорсткою критикою дій Ізраїлю на міжнародному рівні та невдоволенням того як просувається операція в самій країні.